• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3391-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

جذب ۳۷درصدی تسهیلات اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از جذب ۳۷درصدی تسهیلات اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در استان خبر داد.

عبدالله فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری ۳۷ درصد از کل اعتبارات تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون بخش کشاورزی در استان جذب شده است افزود: امسال ۵۶۲میلیارد ریال تسهیلات برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان مصوب شده بود که از این میزان ۲۰۷میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال آن معادل ۳۷ درصد جذب شده است.

وی با بیان اینکه از محل این میزان تسهیلات ۲۳۵دستگاه انواع تراکتور و ۱۰ کمباین به همراه ۲۳۹دستگاه ادوات دنباله بند خریداری شده است افزود: همچنین در این مدت مبلغ ۱۰۴۲۳میلیون ریال تسهیلات جهت تجهیز صنایع تبدیلی و تکمیلی و مبلغ ۲۳۰۲۵میلیون ریال برای تجهیز واحدهای دام و طیور و آبزیان هزینه شده است.

فتح الله زاده اضافه کرد: میزان معرفی خرید انواع تراکتور و کمباین طی سالجاری در استان را ۴۲۹ دستگاه عنوان کرد و اظهارداشت: از این تعداد ۲۴۹ خریداری و جذب شده است که برای خرید این تعداد مکانیزاسیون ۱۴۳ میلیاردو ۹۱۰ میلیون ریال هزینه شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: همچنین امسال میزان معرفی تجهیز ادوات دنباله بند برای مکانیزاسیون بخش زراعت، باغ و گلخانه دام، طیور و آبزیان نیز ۳۷۱ دستگاه بود که از این تعداد ۲۵۱ دستگاه جذب و خریداری شده است.

وی با تاکید بر ضرورت نوسازی بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان ، تصریح کرد: با توجه به یارانه ‌دار بودن تسهیلات و لزوم توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی باید اهتمام ویژه‌ای در جذب صددرصد این تسهیلات تا پایان سال داشته باشیم.

عبدالله زاده اضافه کرد: محل مصرف تسهیلات همه ماشین ها و ادوات خودگردان و دنباله بند زراعی، باغی، دام، طیور، شیلات و منابع طبیعی است که لیست اسامی و مشخصات آنها در سامانه مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تشکیل پنج جسله هماهنگی و بررسی مسایل و مشکلات در بخش مکانیزاسیون، ۱۵ نشست هماهنگی در شهرستانها، ۱۰۲ مورد جلسه میزکاری بررسی و رفع مشکلات و موانع جذب تسهیلات در بخش مکانیزاسیون را از اهم اقدامات این بخش در سالجاری برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: