• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4191-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

بیش از 563 هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در آذربایجان غربی توزیع شد

مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توزیع بیش از 563 هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در استان طی نه ماهه سال جاری خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، احمد دهقان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در این بازه زمانی در جهت ایجاد تعادل و تنظیم بازار مصرف در حدود 36 هزار و 130 کیلوگرم نیز گوشت قرمز منجمد، یک میلیون و 22 کیلوگرم شکر سفید، یک میلیون و 370 هزار و 135 کیلوگرم برنج سفید و 118 هزار کیلوگرم برنج هندی در سطح استان توزیع شده است .

دهقان ادامه داد: در نه ماهه سال جاری برای تعداد 235 مورد پروانه بهره برداری دامداری کوچک روستایی عملیات تمدید، صدور یا انتقال پروانه بهره برداری انجام گرفته است .

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی 61 مورد کارت شناسایی برای ماشین داران حرفه ای در استان صادر شده است خاطر نشان کرد: صدور 5 مورد پروانه بهره برداری ،4 مورد پروانه تاسیس شرکت مکانیزاسیون انجام و 6 مورد نیز تمدید پروانه تاسیس شرکت مکانیزاسیون کشاورزی در استان صورت گرفته است.

دهقان از توزیع 73 تن تخم مرغ به قیمت 12600 تومان در طی یک هفته اخیر در سطح استان خبرداد و افزود : توزیع و عرضه تخم مرغ تا اطلاع ثانوی در جهت ایجاد تعادل در بازارمصرف ادامه خواهد داشت.

مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: علت اصلی گران شدن تخم مرغ در کشور ناشی از حذف مرغان تخمگذار صنعتی در تعدادی از استان های کشور به جهت بیماری های طیور می باشد که این امر موجب کاهش تولید تخم مرغ خوراکی در سطح کشور و به تبع آن کاهش ورود تخم مرغ به استان آذربایجان غربی گردیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: