• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1294-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

امام جمعه ماکو:

بودجه فعالیتهای فرهنگی کشور کم است

امام جمعه ماکو گفت: فقدان علم و اگاهی مسئولان و مدیران فرهنگی از چالش های جامعه امروز است.

حجت الاسلام ایوب رنجبری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: فقدان علم و اگاهی مسئولان و مدیران فرهنگی از چالش های جامعه امروز است و چنانچه  مسئولان نسبت به امور فرهنگی علم و آگاهی داشته باشند به مدینه فاضله نزدیک تر خواهیم شد.

وی  در خصوص عملکرد مسئولان و متولیان فرهنگی آذربایجان غربی تصریح کرد: خدمات زیادی تاکنون در خصوص امور فرهنگی انجام شده اما با این وجود کم کاری های داریم که با تلاش همه دستگاه ها می توان با مشکلات مقابله کرد.

حجت الاسلام رنجبری  با بیان اینکه بودجه فرهنگی کشور کم است ادامه داد: در جبهه فرهنگی بعضی موازی کاری ها وجود دارد و با توجه به بودجه کم در این حوزه بعضی سازمان ها و مجموعه ها تک کاری می کنند باید برای رسیدن به نقطه مطلوب در جامعه با صمیمیت و همدلی مدیریت واحد و هم سو داشته باشیم تا به اهداف خود در این حوزه برسیم.

امام جمعه ماکو به معضلات ماهواره و فضای مجازی در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: معضل جدی جامعه ما امروزه تنها ماهواره نیست و فضای مجازی نقش بیشتری از ماهواره دارد که به چالش جدی تبدیل شده است و برای مقابله با این چالش باید مدیریت صحیح و درست در این حوزه داشته باشیم و از ظرفیت های مثبت فضای مجازی نیز به خوبی استفاده کنیم.

وی در خصوص نقش روحانیون و سایر گروه های فرهنگی در پیشبرد بهتر امور فرهنگی اظهار کرد: روحانیون و متولیان امور فرهنگی باید کار جهادی و بسیجی انجام دهند چون ما از اول انقلاب شاهد این بوده ایم که هرکجا تفکر جهادی و بسیجی ،ایثار و ازخودگذشتگی بوده موفق بودیم و روحانیون باید پیش قراول این کار باشند تا با همدلی و صمیمیت بتوانیم مشکلات و نیاز های مردم را حل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: