• دوشنبه ۲۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2593-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس مرکز فنی و حرفه ای سلماس خبر داد:

راه اندازی کارگاه آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سلماس

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان سلماس از راه اندازی کارگاه آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، اکبر حاضری در جریان بازدید از مراکز فنی و حرفه ای موجود در این شهرستان با اشاره به وجود یک مرکز ثابت و ٣٣ مرکز سیار شهری و روستایی فنی و حرفه ای در سلماس اظهار کرد: تاکنون موفق شده ایم به هزار و ١٧٨ کارآموز ٢١١ هزار نفر ساعت آموزش در 4 بخش صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر ارائه دهیم.

حاضری افزود: بیشترین تقاضای دوره های آموزشی در بخش صنعت بوده بطوریکه 122 هزارنفرساعت آموزش در این بخش انجام شده و از جمله آن می توان به بهره مندی ٥٠٠ نفر از اصناف با بیش از 30 هزار نفر ساعت از آموزش های مرتبط با شغل خود و مسائل ایمنی و بهداشتی مرتبط با آن اشاره کرد.

وی با اشاره گستردگی اقشار بهره مند از دوره های فنی و حرفه ای در سلماس اظهار کرد: 95سرباز وظیفه نیروی های مسلح در پادگان های شهرستان و نیز 102 نفر از زندانیان سلماس در بخش های مختلف دوره های آموزشی را طی کرده اند.

رییس مرکز فنی و حرفه ای سلماس با اشاره به استقبال از برگزاری چنین دوره های در زندان ها تصریح کرد: برگزاری چنین دوره هایی علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت زندانیان،‌سبب می شود تا با استفاده از آموخته های خود در این دوره ها بتوانند با ایجاد کارگاه های مختلف صنعتی و قالیبافی  وارد بازار کار شوند و زمینه اشتغال خود و دیگر افراد جامعه را فراهم کنند.

وی با اشاره به راه اندازی کارگاه آزمون آنلاین مرکز آموزش فنی و حرفه ای سلماس، خاطرنشان کرد: کارآموزان شرکت کننده در دوره های آموزشی ، می توانند با حضور در این آزمون ها مدرک خود را اخذ کنند .

حاضری تصریح کرد: به افرادی که بتوانند در آزمونهای تئوری و عملی مربوط به این دوره ها قبول شوند، کارت مهارت بین المللی صادر می شود تا بتوانند جهت اخذ پروانه کسب، دریافت تسهیلات و برقراری بیمه تامین اجتماعی از این طریق اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: