• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4290-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

استاندار آذربایجان غربی:

می کوشیم اختیار ستاد احیای دریاچه ارومیه استانی شود

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت توجه و تلاش هر چه بیشتر در جهت جبران عقب ماندگی های استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در هفتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که صبح امروز با حضور اعضای این شورا در محل استانداری ترتیب یافت، بر ضرورت توجه و تلاش در جهت جبران عقب ماندگی ها در استان تاکید کرد و گفت: باید با توجه، برنامه ریزی و تلاش مضاعف تر، در جهت ارتقای شاخص های توسعه در استان و همچنین پر کردن شکاف توسعه ای میان شهرستان های استان گام برداریم.

وی همچنین به مسائل و مشکلات شهرداری های استان اشاره کرد و افزود: رفع مشکلات شهرداری های استان مورد توجه است و تا حد امکان به شهرداری ها برای حل مشکلاتشان کمک خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود نظام بودجه ریزی در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری متخصصین و افراد صاحبنظر، در موضوع برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور عملکرد خوبی را دارد اما آنچه که این برنامه ریزی ها را گاهی اوقات تحت تاثیر قرار می دهد، مربوط به مسائل منطقه ای و بین المللی است که مردم نیز این را بخوبی درک می کنند.

شهریاری، ضرورت پاسخگویی سریع به استعلامات سرمایه گذاران را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر قرار باشد پاسخ به تقاضاهای سرمایه گذاری طولانی شود، مطمئنا سرمایه گذاران در جای دیگری سرمایه گذاری خواهند کرد؛ لذا دستگاههای ذیربط استانی باید در اسرع وقت به استعلامات سرمایه گذاران پاسخ دهند.

وی در خصوص سهمیه سوخت مرزنشینان در استان افزود:  متاسفانه در گذشته، بجای مرزنشینان، افراد دیگری از سهمیه صادرات سوخت در استان بهره مند شده بودند؛ لذا به جد در تلاش هستیم که سود حاصل از این سهمیه، به جیب مرزنشینان استانمان برود و موجب افزایش سطح معیشت و رفاه آنان شود.

استاندار آذربایجان غربی  همچنین به مساله ستاد احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که اختیار ستاد احیای دریاچه ارومیه استانی شود و این ستاد زیر نظر استانداری فعالیت کند؛ معتقد هستیم که با استانی شدن ستاد، بهتر می توان برنامه های احیای دریاچه ارومیه را پیش برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: