• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-895-5
  • خبرنگار : 92
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس هیئت دو و میدانی آذربایجان غربی:

اردو آماده سازی تیم ملی دو و میدانی به میزبانی ارومیه برگزار می شود

رئیس هیئت دو و میدانی آذربایجان غربی گفت: اردو آماده سازی تیم ملی دو و میدانی در ارومیه برگزار می شود.

حسین فهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی اظهار کرد: اردو آماده سازی تیم ملی دو و میدانی از 25 دی تا 10 بهمن با حضور 23 ورزشکار در محل سالن شهید امینی ارومیه برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برگزاری هشتمین دوره مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا در تهران و در محل سالن آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد این سالن در حال بازسازی است، ارومیه میزبان اردو 15 روزه تیم ملی دو و میدانی است.

فهیمی در خصوص مسابقات آسیایی که در ایران برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد: 350 ورزشکار از 22 کشور آسیایی در این دوره مسابقات شرکت خواهند کرد که در این بین 70 نفر ورزشکار متشکل از 35 نفر اقا و 35 نفر از بانوان نیز از ایران در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

رئیس هیئت دو و میدانی آذربایجان غربی در خصوص تاثیرات این اردو در استان گفت: تمرین در کنار اعضا تیم ملی و زیر نظر مربیان تیم ملی باعث پیشرفت ورزشکاران استان نیز می شود.

وی در خصوص وضعیت دو و میدانی آذربایجان غربی تصریح کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی استان از میان 24 رشته دو و میدانی، آذربایجان غربی بیشتر در 2 رشته فعالیت می کند و در رشته پرتاب چکش نیز استان قطب کشور بوده که دارای ورزشکاران المپیکی و رکورداران همچون کاوه موسوی و پریناز ابراهیمی بسیاری است.

فهیمی ادامه داد: رتبه آذربایجان غربی در رشته های دو و میدانی در 4 سال اخیر از 22 به 8 ارتقا یافته که پیشرفت بسیار ملموسی است ولی برای رسیدن به رتبه های بهتر باید گام های بلندی برداشته شده که در 4 سال آینده نتایج آن به نتیجه خواهد رسید.

وی در خصوص وضعیت امکانات دو و میدانی آذربایجان غربی تاکید کرد: سالن شهید امینی وضعیت بسیار مناسبی داشته و جزوه سالن های برتر کشور است ولی در قسمت هوا آزاد پیست تارتان مناسب در استان وجود ندارد که باید با همکاری مسئولان این مشکل نیز مرتفع شود.

فهیمی در خصوص استعداد یابی در سطح استان اظهار کرد: استعداد یابی از نوجوانان زیر 15 سال در سطح استان به صورت کاملا رایگان صورت می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: