• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-8190-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

پیشرفت اجرایی ایستگاه راه آهن ارومیه به مرز 98 درصد رسید

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ایستگاه راه آهن ارومیه 98 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی خیراله خادمی در بازدید ازکارهای نهایی پروژه ساخت راه آهن مراغه- ارومیه با اشاره به تکمیل عملیات ریل گذاری در مسیر ریلی ایستگاه راه آهن نقده به سمت ارومیه، و با بیان اینکه عملیات جوشکاری، زیرکوبی و تنظیم خط ریلی در این مسیر اجرا می شود گفت: عملیات ریل گذاری مسیر 100 کیلومتری ایستگاه راه آهن نقده به سمت ارومیه به پایان رسیده و ایستگاه راه آهن ارومیه 98 درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی از زحمات و تلاشهای شبانه روزی فعالان ساخت این پروژه قدردانی کرد و گفت: در حال حاضر قطار باری به ایستگاه راه آهن ارومیه رسیده ولی می خواهیم کیفیت پروژه را برابر با استانداردها ارتقا داده و سپس به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی ساخت راه آهن مراغه- ارومیه به طول182 کیلومتر تا ایستگاه راه آهن مهاباد در سالهای گذشته به بهره برداری رسیده است، ادامه داد: عملیات جوشکاری به طول 35 کیلومتر در مسیر ریلی ایستگاه نقده به ارومیه انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، رفع کمبودهای پروژه ملی ساخت راه آهن مراغه- ارومیه را ضروری دانست و تصریح کرد: کیفیت اجرای عملیات زیرکوبی در افزایش ایمنی حمل و نقل ریلی بسیار تاثیرگذار است و تا امروز این عملیات در 27 کیلومتر از خط ریلی نقده به ارومیه اجرا شده است.

گفتنی است در حال حاضر عملیات ریلی به طول سه هزار و 410 کیلومتر اجرا می شود و راندمان کشور ساخت 170 کیلومتر در سال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: