• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-597-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

نخستین یادواره 12 شهید غواص شهرستان سلماس برگزار شد

همزمان با اولین روز از دهه فجر یادواره 12 شهید غواص شهرستان سلماس باحضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، دیروز همزمان با اولین روز از دهه فجر یادواره 12 شهید غواص شهرستان سلماس باحضور اعضای شورای تامین، شورای اداری، سردار حاج کاظم آفاق از فرماندهان دفاع مقدس. مداح شبیری زنجانی ، خانواده ۱۲شهید غواص و ۱۵ رزمنده غواص این شهرستان و احاد مختلف مردم این شهرستان در کانون جوانان بسیج سلماس برگزار شد.

سرهنگ پاسدار علیرضا مدنی فرمانده سپاه سلماس در این یادواره با تبریک ایام ا... دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به جایگاه رفیع شهیدان در بین مردم گفت: شهدا مظهر ایمان راسخ به خداوند متعال و مایه افتخار انقلاب و نظام هستند به طوری که زنده نگه داشتن یاد آنها مصداق بارز یاد خداست .

وی افزود: امروز شهرستان سلماس افتخار این را دارد که 12 شهید غواص در عملیات های کربلای 4 و 5 و نیز والفجر8  تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده است و رزمندگان غواصی از این شهرستان که در این عملیاتها حضور داشتند هنوز در بین ما هستند و بی هیچ منت و چشم داشتی زندگی میکنند.

مدنی بیان کرد: باید به یاد داشته باشیم امنیت امروز کشورمان به خاطر خون پاک شهداست و امیدواریم توانسته باشیم گامی کوچک در جهت گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان برداشته باشیم .

حاج کاظم آفاق از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس و راوی مشهور راهیان نور نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص شهرستان سلماس اظهار کرد: غواصان در دفاع ‌مقدس بسیار مظلوم بودند و اکنون یلد و خاطره آنها نیز در جامعه ما مظلوم واقع شده است.

آفاق با اشاره به پیچیدگی عملیات کربلای 4 تصریح کرد: اهمیت عملیات کربلای 4 می‌طلبید تا بهترین غواصان موجود در جبهه به همراه بهترین جمع از بین نیروهای داوطلب در مدت زمان بسیار کمی، بهترین آموزش‌ها را ببینند تا بتوانند برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، به رود پرخروشان اروند وارد شوند .

وی با اشاره به دشواری های رزمندگان اسلامی در انجام این عملیات ها در اروند رود، اذعان کرد: وقتی به مستشاران نظامی کشورهای دیگر میگوییم ما با این روش ها از اروندکنار گذشته و عملیات کرده ایم،‌هیچکدام باور نمیکنند غواصان و رزمندگان با این امکانات اندک موفق به انجام چنین عملیات های بزرگی شده اند.

این راوی خاطرات دفاع مقدس افزود: امروز باید بگوییم که غواصان مظلوم ما چه دردها و عذاب هایی را برای انجام موفقیت آمیز این عملیات ها تحمل کردند تا نسل امروزی انقلاب بدانند راحتی امروزشان مرهون ازجان گذشتگی های رزمندگان و غواصان جان بر کفی همچون غواصان شهید سلماسی است.

به گزارش ایسنا؛ این مراسم با مدیحه سرایی شبیری زنجانی، بیان خاطرات غواصان درقیدحیات سلماسی و نیز تقدیر از خانواده غواصان شهید و رزمندگان غواص سلماسی شرکت کننده در عملیات های کربلای 4 و 5 و نیز والفجر 8 پایان یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: