• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11090-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

تلاش 10 ساعته امدادگران هلال احمر سلماس برای نجات جان فردی در نقطه صفر مرزی این شهرستان

سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس از تلاش 10 ساعته امدادگران هلال احمر این شهرستان برای نجات جان فردی سقوط کرده از ارتفاع در نقطه صفر مرزی این شهرستان خبر داد .

مهدی رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، گفت: ساعت 10:55 دقیقه 12 بهمن در پی اعلام بخشداری کوهسار  و‌ ستاد مدیریت بحران سلماس مبنی بر سقوط فردی از ارتفاع و وارد آمدن آسیب های متعدد به وی در روستای مرزی حاجی جفان این شهرستان، نیروهای عملیاتی پایگاه امدادی هلال احمر این شهرستان به روستای مذکور اعزام شدند .

رضایی با اشاره به انتقال مصدوم توسط اهالی روستا به مرکز بهداشت روستای کوزه رش این شهرستان، افزود: باتوجه به مسدود بودن راه های ارتباطی این روستا به علت برف و کولاک شدید،‌با هماهنگی به عمل آمد با ستاد مدیریت بحران، اداره راه و مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان، ماشین آلات سنگین برف روبی برای بازگشایی جاده منتهی به این روستا به منطقه اعزام شدند .

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه ماشین آلات سنگین راهداری در منطقه حضور داشتند و‌ احتمال این میرفت که تا چندین ساعت راه دسترسی به مصدوم باز نشود، تیم تخصصی امداد و‌نجات در کوهستان هلال احمر سلماس طی فراخوانی به حال آماده باش در آمده و با تجهیزات کامل در ساعت 16 به محل حادثه اعزام شدند .

سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به غروب خورشید و تاریک شدن هوا و احتمال خطرات بیشتر، اعضای تیم امدادی تصمیم گرفتند مسیر 2 کیلومتری برفگیر شده منتهی به روستا را با همراهی نیروهای مردمی روستای کوزه رش و بخشداری کوهسار پیاده طی کنند تا مصدوم را به آمبولانس برسانند .

وی تصریح کرد: پس از حدود 2 ساعت پیاده روی، امدادگران هلال احمر به روستای کوزه رش رسیده و پس از انجام اقدامات اولیه بر روی این مصدوم ترومایی، با کمک اهالی روستا و استفاده از وانت سایپای مردم این روستا فرد مصدوم را به آمبولانس رساندند تا به بیمارستان منتقل شود .

رضایی تصریح کرد: نهایتا پس از تلاش 10 ساعته و فداکارانه 13 نجاتگر جمعیت هلال احمر سلماس و همکاری اهالی روستا، بخشداری کوهسار، ستاد مدیریت بحران شهرستان از جمله دامپزشکی سلماس، مرکز بهداشت روستای کوزه رش، عوامل راهداری و نیروهای هنگ مرزی و سپاه این مصدوم به بیمارستان خاتم الانبیای سلماس انتقال داده شد 

سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس با تقدیر و تشکر از همه عوامل همکار در انجام موفقیت آمیز این عملیات امدادی خاطرنشان کرد: این ماموریت هفتمین عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نقاط مرزی سلماس  در 10 روز گذشته است که با موفقیت انجام رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: