• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1093-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس اداره آموزش و پرورش سلماس خبر داد:

نیاز شدید سلماس به ارتقای شاخص فضاهای آموزشی

رییس اداره آموزش و پرورش سلماس از کلنگ زنی احداث 6 مدرسه توسط بنیاد علوی در این شهرستان خبر داد.

رسول موسی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به پروژه های کلنگ زنی احداث مدارس در سلماس طی دهه فجر گفت: در طول دهه فجر شاهد کلنگ زنی 6 مدرسه شامل 3 کلاسه روستای مغول ، 4 کلاسه روستای شیره کی ، 2 کلاسه روستای عیان، 2 کلاسه روستای همت آباد ، 6 کلاسه روستای زاویه جیک و نیز 5 کلاسه منور تازه شهر خواهیم بود.

موسی زاده بیان کرد: با احداث و بهره برداری از این مدارس در روستاهای سلماس تا مهرماه سال آینده، 31 کلاس درس و 3هزار و 487 مترمربع به مجموع فضای آموزشی این شهرستان افزوده خواهد شد.

وی افزود: همچنین مدرسه 9 کلاسه علوی روستای مغانجوق سلماس نیز در دهه فجر 96 با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

موسی زاده تصریح کرد: علیرغم کمک های بسیار مجمع خیرین مدرسه ساز، ‌بنیاد علوی و دولت در احداث مدارس در شهرستان، نیاز شدیدی به ایجاد فضاهای آموزشی جدید در سلماس داریم و از این نظر در رتبه بسیار ضعیفی در سطح استان قرار داریم.

رییس اداره آموزش و پرورش سلماس با اشاره به کمبود فضای آموزشی در روستای هفتوان سلماس خاطرنشان کرد: مدرسه 12 کلاسه روستای هفتوان سلماس هم اکنون پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد دارد ولی اگر تا مهرماه سال آینده تکمیل نشود ما دیگر توانایی جابجایی دانش آموزان این روستا را نخواهیم داشت زیرا هم اکنون دو مدرسه در شهر سلماس برای تحصیل دانش اموزان این روستا اختصاص داده شده و دیگر توان جابجایی این حجم دانش آموز را نداریم.

موسی زاده تصریح کرد: مدرسه شبانه روزی حضرت زینب در شهر سلماس نیز 12 سال است نیمه کاره رها شده و تقاضا داریم مسئولین محترم در خصوص تکمیل این پروژه ها و افزایش سرانه فضای آموزشی شهرستان اقدامات لازم را به انجام رسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: