• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5191-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی:

۱۴۱۰ روستای آذربایجان غربی سال آینده به مدار مصرف گاز متصل می شوند

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی از بهره مندی بیش از 16 هزار خانوار روستایی استان از نعمت گاز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، علیرضا شیخی بعد از ظهر امروز در آیین بهره برداری از طرح گازرسانی به 133 روستای آذربایجان غربی در روستای نلاس شهرستان سردشت با اشاره به اینکه با افتتاح این طرح ها با اعتباری بالغ بر87 میلیارد تومان و 662 کیلومتر لوله گذاری، 16 هزار و 514 خانوار روستایی از نعمت گاز بهره مند خواهند شد خاطرنشان کرد: همزمان با افتتاح این طرح ها عملیات گازرسانی به 247 روستای استان نیز با اعتباری بالغ بر260 میلیارد تومان و1850کیلومتر لوله گذاری  آغاز می شود که در نتیجه آن 24 هزار و 460 خانوار دیگر نیز از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

شیخی تصریح کرد: با بهره برداری از طرح حاضر جمعیت روستایی برخوردار از گاز در استان از 50 درصد به 56.3 درصد افزایش خواهد یافت و با اتمام پروژه های شروع شده و درحال تکمیل که شامل 610 روستا می شود جمعیت روستایی بهره مند از گاز استان به 78 درصد خواهد رسید.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 97 یک هزار و 410روستای استان به مدار مصرف گاز متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه 95 درصد شهرهای استان به مدار مصرف گاز متصل هستند تصریح کرد:از 43 شهر استان 37 شهر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستندِ و دو شهر سرو و میرآباد سردشت نیز در حال انجام عملیات گازرسانی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: