• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5291-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:

آذربایجان غربی جزو استان های پیش قراول در زنجیره تولید طیور در کشور است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آذربایجان غربی جزو استان های پیش قراول در زنجیره تولید طیور در کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حسن رکنی در هفتمین روز از بزرگداشت ایام مبارک فجر انقلاب اسلامی در آیین افتتاح همزمان کارخانه خوراک دام و طیور و پرورش مرغ اجداد در آذربایجان غربی افزود: امکان افزایش و توسعه صادرات مرغ ، تخم مرغ و سایر فراورده های لبنی با توجه به زیر ساخت های موجود در کشور فراهم است و آذربایجان غربی جزو استان های پیش قراول در زنجیره تولید طیور در کشور است.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی در زمینه های مختلف خصوصا در زمینه محصولات کشاورزی انجام شده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در دهه فجر امسال ۳۵۰۰ پروژه در زیر بخش های مختلف بخش کشاورزی در سطح کشور به بهره برداری می رسد که تعداد ۳۲۰ پروژه از مجموع این پروژه ها مربوط به طرحهای تولیدات دام و طیور است که افتتاح این پروژه ها نقش بسزایی در تامین امنیت غذایی کشور به دنبال خواهد داشت.

رکنی افزود: در  دولت تدبیر و امید، میزان تولید محصولات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۱۸ تن رسیده است که در این راستا با رشد ۲۱ میلیون تن روبرو بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: ایران با تولید سالانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ جزو هفت کشور برتر تولید کننده دنیا است .

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی یاداور شد: با توجه به بازار منطقه و تقاضای کشورهای همسایه برای گوشت مرغ  هدف ما توسعه  تولید این محصول در قالب زنجیره تولید است.

وی گفت: شاخص های کشورهای متقاضی برای سفارش گوشت مرغ به ویژه به لحاظ بسته بندی و سایز، تولیدکنندگان ما را به سمت تولید در قالب زنجیره سوق می دهد.

وی تصریح کرد: در دنیا ۸۵ درصد تولیدکنندگان گوشت مرغ در فرایند زنجیره تولید فعالیت می کنند و این عدد در ایران ۱۵ درصد است که باید گسترش یابد و این در حالی است که این میزان تولید در داخل زنجیره ها در سال ۹۲، کمتر از ۵ درصد بود.

رکنی گفت: در طی دو یا سه دهه گذشته جزو وارد کنندگان لبنیات و فراورده های ان از کشورهای خارجی بودیم و این در حالی است که امسال ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن لبنیات در سطح کشور تولید شده است که ۸۰۴ هزار تن از این میزان تولید نیز به کشورهای همسایه صادر شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: