• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5591-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : خبر پوششی

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی:

توسعه زیرساخت های مواصلاتی یکی از ملزومات توسعه پیرانشهر است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه زیرساخت های مواصلاتی یکی از ملزومات توسعه پیرانشهر است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، رسول خضری در مراسم افتتاح طرح های گازرسانی به 13 روستای آذربایجان غربی در روستای نلاس شهرستان سردشت با تاکید بر اینکه با توسعه زیرساخت ها در این شهرستان، سردشت می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل شود، توسعه زیرساختهای مواصلاتی و به ویژه محور سردشت بوکان را از ملزومات این امر برشمرد و افزود: 5کیلومتر از این محور در حوزه شهرستان سردشت تکمیل و 7 کیلومتر دیگر نیز نیازمند تامین اعتبار برای کامل شدن در حوزه شهرستان سردشت است.

خضری با بیان اینکه امروز بزرگترین پرژوه گازرسانی استان با 182 کیلومتر به بهره برداری می رسد افزود: 50 کیلومتر از این پروژه در شهرستان سردشت و روستای نلاس به بهره برداری رسید.

وی از آغاز عملیات گازرسانی به 21روستای شهرستان سردشت تا هفته دولت سال آینده خبر داد و افزود: رایزنی های لازم در کمیسیون تلفیق مجلس برای تخصیص اعتبارات ویژه به مناطق مرزی و سردسیر به منظور سرعت بخشی به عملیات گازرسانی به مناطق محروم و روستایی سردشت انجام شده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل های مرز کیله سردشت و تمرچین پیرانشهر خاطرنشان کرد: تبدیل این مرزها به منطقه آزاد تجاری به اشتغال زایی مولد، جذب سرمایه گذار خارجی و ارزآوری بالایی برای استان خواهد داشت که محقق شدن این امر نیز به گام های بلندتری از سوی مسئولین نیاز دارد.

وی پایین بودن استانداردهای آموزشی در سردشت را یکی از مشکلات اصلی این منطقه عنوان و تصریح کرد: بسیاری از مدارس سردشت نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند که اهتمام ویژه مسئولان استانی و کشوری را برای رفع محرومیت ها در این زمینه می طلبد.    

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، با بهره برداری از طرح گازرسانی به 133 وستای آذربایجان غربی با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد تومانو لوله گذاری به طول 662 کیلومتر، 16 هزار و 514 خانوار روستایی استان به مدار مصرف گاز طبیعی متصل شدند. .   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: