• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-22690-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت مهاباد:

بازرسی و نظارت نوروزی در مهاباد آغاز شده است

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت مهاباد گفت: نظارت و بازرسی بازار ویژه نوروز توسط 4 گروه بازرسی و از روز 15 بهمن ماه در شهرستان مهاباد آغاز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، صادق قادری در حاشیه دهمین جلسه کمیسیون نظارت شهرستان مهاباد به طرح نظارت ویژه بازرسان این اداره در نظارت بر بازار، نحوه فروش و برخورد با فروشندگان متخلف اشاره کرد و در این خصوص اظهار کرد: اجرای طرح پایش و نظارت بر بازار از 15 بهمن ماه در قالب چهار گروه بازرسی دو نفره در طرح نظارت بر بازار در دو حوزه کالا و خدمات قیمت ها تشکیل خواهد شد.

وی افزود: این طرح ویژه ایام نوروز بوده و تا 31 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

قادری در خصوص عملکرد 10 ماهه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان و اتاق اصناف مهاباد نیز گفت: در این رابطه 884 پرونده در قالب 15 هزار و 334 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی تشکیل شده که عمده تخلفات صورت گرفته در حوزه گران فروشی، درج نشدن قیمت بر روی کالا، صادر نکردن فاکتور و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی بوده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت مهاباد خاطر نشان کرد: ارزش این پرونده ها بیش از سه میلیارد و 731 میلیون و 500 هزار ریال برآورد شده که بیشترین تعداد این پرونده ها در خصوص مواد خوراکی، غذایی و پوشاک بوده است.

وی با اشاره به وجود گران فروشی در بعضی از خدمات و کالاها و بالا بودن قیمت برخی اقلام در این شهرستان نسبت به سایر شهرستان های آذربایجان غربی اظهار کرد: با پیگیری و تاکید مسئولین ارشد شهرستان تحقیق در این موضوع در حال انجام است که با آسیب شناسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت های سطح شهرستان برای حفظ تعادل قیمت ها، تلاش می کنیم با متخلفان برخورد جدی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: