• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-22990-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه:

50درصد از زباله های تولیدی در ارومیه بازیافت می شود

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: سرانه تولید زباله برای هر شهروند در ارومیه 710گرم است.

عزیز قال در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: به طور کلی بازیافت زباله های تولیدی در ارومیه حدود 50 درصد است و واحد های بازیافت هم به صورت خصوصی در حال فعالیت هستند.

قال با اشاره به اینکه در حال حاضر با توجه به اجرای طرح تفکیک از مبدا به صورت تلفیقی در حال فرهنگ سازی هستیم  اظهار کرد: به طور کلی شهروندان ارومیه از روش های تلفیقی که همان جمع آوری سیار 3 درصد و غرفه های بازیافتی ثابت 2 درصد و مخازن تفکیک در مبدا استقبال کرده اند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه ادامه داد:به طور کلی نمی توان استاندارد جهانی را باتوجه به نوع و کیفیت تولیدی پسماند برای شهروندان شهر ارومیه تعریف و مقایسه کرد اما با توجه به نوع پسماند تولیدی کشور که 30 به 70 درصد (خشک به تر) بوده، تقریبا پسماند تولیدی شهروندان ارومیه ای نیز در همان محدوده است.

وی خاطر نشان کرد:به منظور نهادینه کردن فرهنگ تفکیک از مبدا پسماند های خشک این سازمان بویژه از سال 89 تاکنون با آموزش چهره به چهره در چندین مرحله ، اجرای برنامه ها ،جشنواره های مختلف در هرسال و همچنین پخش بسته های تشویقی جهت افزایش استقبال شهروندان به بازیافت پسماند های خشک دراین چند سال به طور متوالی در ارومیه انجام شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: