• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-193-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی خبرداد:

شناسایی 200 زوج مبتلا به تالاسمی مینور در آذربایجان غربی

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی گفت:113کودک در استان مبتلا به بیماری تالاسمی هستند.

نجیبه سلامت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود:113 کودک در آذربایجان غربی مبتلا به بیماری تالاسمی نوع ماژور و تعداد 200زوج مبتلا به تالاسمی نوع مینور هستند.

وی با اشاره به اینکه آمار دقیق از رتبه آذربایجان غربی در تعداد مبتلایان به تالاسمی در کشور وجود ندارد تصریح کرد: ارومیه با 30زوج بیشترین و چالدران با 2 زوج کمترین تعداد مبتلایان به تالاسمی را به خود اختصاص داده اند.

سلامت تالاسمی را یک اختلال ژنتیکی در خون اطلاق کرد و افزود:مهمترین راه پیشگیری از بیماری تالاسمی انجام آزمایش خون از نظر کم خونی و انجام آزمایش روی جنین در هفته های اول دوران بارداری دانست و بهترین راه درمان تالاسمی را تزریق مداوم خون عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه همه بیماران مبتلا به تالاسمی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اظهار کرد: بیمه تمام دارو های ایرانی این بیماران را به صورت رایگان تامین میکنند ولی در تامین داروهای خارجی به دلیل تحت پوش نبودن توسط بیمه بیماران تحت فشار هستند.

مدیر عامل انجمن تالاسمی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به بیماری تالاسمی زیاد نمی توانند به کار های سخت مشغول شوند افزود: 20 فارغ التحصیل بیکار عضو انجمن تالاسمی استان هستند که نیازمند کمک خیرین برای اشتغال هستند.

سلامت به مشکلات انجمن تالاسمی اشاره کرد و گفت: این بیماران به دلیل دریافت ماهانه بیش از300 لیتر خون بشدت نیازمند به دارو و غذا بوده ، هزینه های بالای درمانی MRI و سونوگرافی ومشکل مکانی انجمن نیازمند توجه دولت به ویزه خیرین استان هستند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: