• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-393-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو خبرداد:

رقابت بیش از ۱۳۰۰دانش آموز مقطع ابتدائی در جشنواره علمی "جابربن حیان "

مدیر آموزش و پرورش ماکو گفت: جشنواره جابر ابن حیان، موقعیت مناسبی برای تحقق اهداف ارزشیابی توصیفی است.

اکبر باباپور در گفت . گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، با تاکید بر اینکه جشنواره جابربن حیان با هدف تقویت خلاقیت دانش آموزان مقطع ابتدایی انجام می گیرد، افزود: استعدادهای فردی و گروهی دانش آموزان با برگزاری چنین جشنواره هایی تقویت میشود 

وی اظهار کرد: با تقویت مهارت های زندگی، شاهد تحقق اهداف نگرش و پژوهش به ویژه در درس علوم تجربی در دانش آموزان خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو در ادامه با بیان اینکه این جشنواره موقعیت مناسبی برای تحقق اهداف ارزشیابی توصیفی است، خاطر نشان کرد: در این جشنواره دانش آموزان به صورت انفرادی و یا گروهی یک پروژه‌ای که دارای ماهیت علمی و تجربی است را انتخاب کرده و در جهت شرکت در نمایشگاه این جشنواره تهیه و تنظیم میکنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان در قالب های علمی مدلسازی، استفاده از اشیا برای نمایش، تحقیق یک موضوع و آزمایش عملی، پروژه های خود را به نمایش گذاشتند.

باباپور با تاکید بر اینکه جشنواره جابربن حیان در دوره ابتدایی با حضور ۲۴۹۸ نفر دانش آموز دختر و پسر در مدارس روستایی، عشایری و شهری با ۸۸۸ پروژه در مرحله آموزشگاهی انجام پذیرفته است، افزود: از این تعداد دانش آموز، ۱۳۰۲ نفر با ۶۵۵ پروژه در قالب های ۱۸ گروه ، زیر نظر ۲۵۶ نفر از معلمان راهنما در مرحله منطقه ای با هم به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: نفرات برتر پس از انتخاب به مرحله استانی که اردیبهشت ماه، برگزار میشود، اعزام خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: