• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-593-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : خبر پوششی

استاندار آذربایجان غربی:

خشکی دریاچه ارومیه سلامت 20 میلیون ایرانی را با چالش های جدی مواجه خواهد کرد

استاندار آذربایجان غربی گفت: خشکی دریاچه ارومیه سلامت 20 میلیون ایرانی را با چالش های جدی مواجه خواهد کرد

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، اولین مجمع سلامت آذربایجان غربی صبح امروز با حضور معاون وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان استانی در محل سالن اجتماعات بانک صادرات سرپرستی استان برگزار شد و محمدمهدی شهریاری در این مجمع یکی از مهم ترین مشکلات سلامت کشور و به ویژه آذربایجان غربی را چالش های زیست محیطی و خشکی دریاچه ها و تالاب های استان عنوان کرد و افزود: ادامه روند خشکی دریاچه ارومیه 20 میلیون نفر از جمعیت کشور با چالش های جدی از نظر سلامت مواجه خواهند شد و نباید از این موضوع غافل باشیم.

شهریاری با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی استان 8درصد حق آبه کشاورزری استان بمنظور تامین آب دریاچه ارومیه بآب دریاچه ارومیهبب باید کاهش یابد خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی باید به ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در بین کشاورزان اقدام کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش تعیین کننده همه دستگاه های استان به ویژه سازمان جهاد کشاورزی  در تامین سلامت مردم اظهار کرد:  جهاد کشاورزی استان در تامین سلامت مواد غذایی حوزه کشاورزی، عدم واردات و استفاده از سموم مضر برای سلامت جامعه اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستانها باید در قالب مجمع سلامت شهرستان ها به شناسایی معضلات و چالش های حوزه سلامت پرداخته و راهکارهای لازم را برای رفع این مشکلات ارائه دهند خاطرنشان کرد: مهم ترین هدف مجمع سلامت، تامین سلامت جامعه با افزایش مشارکت مردمی و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت است و این موضوع باید به جد در سطح همه شهرستان ها پیگیری و اجرایی شود.  

شهریاری با بیان اینکه پیشرفت هر جامعه ای نیازمند تامین سلامت و نشاط ان جامعه است و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی زمینه ساز ترقی کشور در همه زمینه هاست خاطرنشان کرد: عصر جدید زندگی بشری و شیوه نوین زندگی بروز بیماری ها و الزامات جدیدی را ایجاب می کند و ما باید با شناسایی مشکلات راهکارهای لازم برای تامین سلامت جامعه را ارائه دهیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با بیان اینکه آموزش های لازم در جهت حفظ تامین و بهبود سلامت جامعه باید از سنین پایه شروع شود گفت: باید در تمام مقاطع و دوره های آموزش رسمی و عمومی کشور یک سرفصل به موضوع سلامت اختصاص یابد که تاکنون این مهم محقق نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: