• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3691-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس اداره فرش سازمان صنعت ،معدن وتجارت آذربایجان غربی:

بازاریابی، عمده مشکل فعالان مشاغل خانگی است

رئیس اداره فرش سازمان صنعت ،معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: تولید فرش دستباف نقش بارزی درتوسعه مشاغل خانگی دارد.

اسد درویشی درگفت وگو باخبرنگار ایسنامنطقه آذربایجان غربی افزود:تولید وصادرات فرش بعداز نفت اولین قلم صادراتی کشوربوده که نقش بارزی درتوسعه مشاغل خانگی دارد.

درویشی بااشاره به اینکه بحث اشتغال دراقتصاد کشور حایزاهمیت است تصریح کرد: تولید فرش دستباف به دلیل سهل الوصول بودن و نیاز کم به سرمایه اولیه از دیرباز جزمشاغل خانگی مورد توجه مردم کشور مابوده است.

وی در خصوص موانع ومشکلات طرح توسعه مشاغل خانگی اظهارکرد:بزرگترین مشکل مشاغل خانگی بویژه فرش دستباف بحث بازاریابی و فروش است، اگرچه دولت تسهیلات بابهره کم برای مشاغل خانگی اختصاص داده ولی بیشتر تسهیلات در حوزه تولید بوده و درحوزه بازاریابی و فروش تولیدات خانگی مشکل وجوددارد که نیاز به آموزش برای پیداکردن بازار فروش داریم.

درویشی با تاکید به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی این است که به ارزش افزوده و پتانسیل داخلی اکتفا کرده به به کشورهای خارجی صادرات داشته باشیم افزود:به دلیل اینکه تولید فرش بیشتر برای صادرات بوده بستر مناسبی برای برآورده کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

وی ادامه داد:برای ایجاد شغل در حوزه صنعت ،معدن وتجارت نیاز به سرمایه اولیه بالایی است درحالی که توسعه مشاغل خانگی باکمترین بودجه بابازدهی بالا می تواند در خانه اشتغال پایدار ایجاد کند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت،معدن وتجارت آذربایجان غربی باتاکید به اینکه روستاییان سهم بیشتری در طرح مشاغل خانگی دارند گفت:در مناطق روستایی و دورافتاده احداث یک کارگاه تولیدی نیاز به فضا و اعتبار بسیاری دارد در حالی که  درحوزه فرش و مشاغل خانگی بدون نیاز به فضا و سرمایه زیاد میتوان اشتغال پایدار ایجاد کرده و  از بیکاری و مهاجرت روستاییان جلوگیری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: