• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-793-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو خبر داد:

آمادگی ۱۳ مدرسه منطقه آزاد ماکو برای اسکان مسافرین نوروزی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو از آمادگی ۱۳ مدرسه با ۱۶۰ اتاق در جهت اسکان مسافرین نوروزی در منطقه آزاد ماکو خبر داد.

اکبر باباپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، با تاکید براینکه در آستانه فرارسیدن سال نو و به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی به ویژه  فرهنگیان محترم، ستاد اسکان نوروزی در ماکو تشکیل شده افزود: دراین راستا تعیین پایگاه های پذیرش ستاد اسکان در نقاط شهری، تعیین مدارس مجری ستاد اسکان، تهیه امکانات رفاهی لازم، توزیع بسته ها و پکیج های آموزشی و رفاهی، نصب بنر و نقشه راهنمای گردشگری منطقه آزاد ماکو در این ستاد بررسی و در جهت استقبال پرشکوه از مسافرین تصویب شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۶ تعداد مراجعه کنندگان به طرح اسکان نوروزی آموزش و پرورش ماکو ۱۲۰۰خانوار بود، افزود:پیش بینی می شود امسال این آمار افزایش یابد.

وی با اشاره بر اینکه ۱۳ مدرسه با ۱۶۰ کلاس در منطقه آزاد ماکو (شهرستانهای ماکو، شوط، پلدشت) وظیفه اسکان مسافرین نوروزی را دارد افزود: با توجه به امکانات اتاق ها اسکانها به سه دسته الف) ویژه؛ دارای امکانات یخچال و تلویزیون و تخت خواب، ب) معمولی؛دارای  یخچال و تلویزیون و ج) ساده؛ دارای یخجال و تلویزیون عمومی تقسیم می شود.

باباپور ادامه داد: ۸ مدرسه با ۱۰۰ اتاق در ماکو اسکان مسافرین را بر عهده دارند که نام مدارس عبارت اند از باغچه بان، استثنایی امید، دبیرستان نیایش، خانه معلم، حضرت مریم، بعثت و کوثر، سمیه و حجاب است.

وی میانگین هر اتاق  را ۳ الی ۵ نفر عنوان کرد و افزود: هزینه اسکان را برای خانواده های غیر فرهنگی، یک روزو شب ۲۲ هزار تومان عنوان کرد.

باباپور از تدارک بسته های راهنمایی گردشگران برای مسافرین نوروزی با کمک سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و خاطر نشان کرد: نقشه، بروشور، آب معدنی، تنقلات و غیره از جمله محتویات این بسته ها است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماکو در پایان با تاکید بر اینکه ماکو در سال ۹۶ رتبه سوم در جذب اسکان مسافرین نوروزی را به خود اختصاص داده بود افزود: تنها هدف رضایتمندی و فراهم سازی زمینه های برای خاطره سازی مسافرین نوروزی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: