• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-13790-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

پیش بینی 10هزارمیلیارد تومان برای توسعه روستاهای مرزنشین دربودجه سال97

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی گفت: 10هزارمیلیارد تومان برای توسعه روستاهای مرزنشین دربودجه سال97 پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم باتحقق این بودجه پاسخی به نیازهای برحق مردم این روستاها بدهیم.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شهروز برزگر کلشانی در همایش"ژن و ژین" و تجلیل از بانوان نمونه بخش کوهسار سلماس که بمناسبت میلاد خانم فاطمه زهرا(س) وباحضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی، مسئولین شهرستانی و اقشار مختلف مردم در سالن ورزشی روستای چهریق بخش کوهسار این شهرستان برگزار شد،‌ گفت: با اشاره به جایگاه زنان در جامعه غرب گفت: ارزش و جایگاهی که دین اسلام و مسلمانان و مردم ایران به زن قائل هستند در هیچ جای دنیا مشاهده نمیشود .

برزگر بیان کرد: امروز بسترهای لازم در جامعه برای فعالیت اجتماعی زنان کشورمان و بانوان فعال در جامعه فراهم است و در مجلس قوانین خوبی برای فعالیت زنان و زنان بی سرپرست و بدسرپرست و هم بانوانی که دوست دارند فعالیت اقتصادی انجام دهند در حال مهیا شدن است.

وی اظهار کرد: 10هزارمیلیارد تومان برای توسعه روستاهای مرزنشین دربودجه سال97 پیش بینی شده و امیدواریم بتوانیم باتحقق این بودجه پاسخی به نیازهای برحق مردم این روستاها بدهیم.

نماینده مردم سلماس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص مطالبه مردم و زنان مرزنشین سلماس درخصوص بازگشایی مرز کوزه رش سلماس تصریح کرد: تا قبل از آغاز دوره دهم مجلس شورای اسلامی هیچ مقام رسمی از طرف ترکیه و ایران در خصوص مرز کوزه رش سلماس مذاکره رسمی نداشته اند و رفت و امد های مسئولین دوطرف غیررسمی بود و در سطح ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه مطرح نشده بود اما در طول سال 96 به وضوح شاهد مطرح شدن این درخواست بحق مردم در سطح ریاست های جمهوری و وزرای خارجه دو کشور هستیم و هم اکنون روال اداری بازگشایی این مرز از سوی دو طرف در حال انجام است.

وی با اشاره به پروژه های گازرسانی به روستاهای بخش کوهسار سلماس افزود: تا کنون عملیات اجرایی گازرسانی به 23 روستای این بخش آغاز شده است و در تیرماه سال 97 نیز گازرسانی به 60 روستای دیگر این بخش کلنگ زنی و آغاز خواهد شد.

نماینده مردم سلماس با اشاره به ظرفیت های بالقوه طبیعی این بخش تصریح کرد: طبیعت بکر این بخش می تواند به محلی توریستی تبدیل شود و هنر شیرزنان بخش کوهسار را نه تنها به رخ ایرانیان بلکه به تمام جهانیان بکشد تا نشان دهیم این بخش قهرمان ومرزنشین سلماس چه صنایع دستی باارزش و سنتهای بومی و محلی دیرینه ای دارد که نسل به نسل و سینه به سینه به زمان حاضر منتقل شده است.

به گزارش ایسنا؛ در این مراسم از مادران نمونه و زنان برتر و دارای رتبه های برتر علمی بخش کوهسار توسط مسئولین تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: