• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-13990-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

بخشدار کوهسار سلماس:

وضعیت فعلی دریاچه ارومیه حاصل بی توجهی ما به منابع طبیعی است

بخشدار کوهسار سلماس گفت: وضعیت فعلی دریاچه ارومیه حاصل بی توجهی ما به منابع طبیعی است و باید بیش از این به مقوله حفاظت از منابع طبیعی منطقه خود توجه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، عارف خدرلو در مراسم نهالکاری محوطه انبار امدادی جمعیت هلال احمر سلماس که باحضور اعضای شورای اداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره مزایای منابع طبیعی در بقا و دوام حیات بشر گفت: محیط زیست و منابع طبیعی ضامن جان انسانها در مقابل بسیاری از بلایای طبیعی است و انسانها برای دوام حیات خود نیاز به حفاظت از منابع زیست محیطی دارند.

خدرلو افزود: بروز بسیاری از مخاطرت طبیعی از جمله سیل، زلزله، رانش زمین و خشکسالی های گسترده حاصل استفاده بی رویه ما از منابع طبیعی، زمینی و زیرزمینی است که اکنون انسانها را با خطرات بسیاری مواجه ساخته است.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم زندگی همراه با آرامش و بدون مخاطرات طبیعی داشته باشیم باید از هم اکنون به فکر طبیعت خود باشیم و تیشه به ریشه آن نزنیم.

مهدی رضایی سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس نیز در این مراسم گفت: برخلاف تصورات اذهان عمومی از جمعیت هلال احمر که فقط در زمان حوادث حضور دارد، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در عرصه های بشردوستی و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست سالیان سال است که فعالیت های شاخصی در سطح کشور به انجام رسانده است و در این زمینه تفاهم نامه های مختلفی نیز با سازمان ها و دستگاه های ذیربط منعقد شده است.

رضایی با اشاره به ماموریت سازمان جوانان هلال احمر در احیای فرهنگ طبیعت دوستی در سطح جامعه افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس آمادگی کامل دارد تا در زمینه اجرای برنامه های طبیعت دوستی و زیست محیطی با تمام ارگانها همکاری لازم را داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: