• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-295-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:

ورزشکارها باید در خدمت به جامعه پیش قدم باشند

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: ورزشکار ها باید در خدمت به جامعه پیش قدم باشند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی عبدالله چمن گلی در آیین تکریم داوران مربیان ورزشکاران و مدال آوران شهرستان ماکو این شهر را یک شهر المپیکی عنوان نمود و گفت: ورزشکار ها باید در خدمت به جامعه پیش قدم باشند چرا که نه تنها ارزش خود را با این وسیله نشان می دهند بلکه در وهله دوم والایی ورزش را انتقال میدهد.

وی ادامه داد: ماکو با داشتن ورزشکاران المپیکی، جهانی و آسیایی همانند مرحوم احمد افغان نشان داده است که که یک شهرستان قهرمان پرور در استان بوده و نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

چمن گلی احترام به پدر و مادر و قدردانی از زحمات مربیان را مقوله مهم و ارزشمند برای ورزشکار نمونه عنوان کرد و گفت: این احترام است که ورزشکار را به درجات بالاتر می رساند و اگر این اصل در وجود ورزشکار تقویت شود جامعه ای محترم خواهیم داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بر فعال بودن روسای هیئت‌ها در جهت پیمودن گام های اساسی برای کسب عناوین و موفقیت های ارزشمندتاکید کرد.

وی یکی از رسالت ها و وظایف ورزشکاران را اعتمادسازی در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: ورزشکار در جامعه جایگاه خاصی دارد و اگر این جایگاه حفظ نشود نه تنها خود زیر سوال خواهد، رفت بلکه ورزش نیز به تمسخر گرفته خواهد شد.

حجت الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه شهرستان ماکو نیز در این جلسه گفت: دانش اندوزی در کنار تقویت جسمانی الزامیت دارد و باید ورزشکاران، قهرمانان، پهلوانان جزء اندیشمندان و دانش پژوهان این جامعه باشند.

وی بر لزوم تقویت روحیه پهلوانی در کنار گذشت و بخشش در وجود انسان تاکید کرد و گفت: ادب و تواضع ماندگارترین هدیه برای پهلوانان و ورزشکاران است.

حجت الاسلام رنجبری گناه را یک عامل خانمانسوز در بین جوانان دانست و گفت: نباید گناه وارد وجود انسان شود چرا که ریشه انسان را خشک کرده و از رسیدن به فلاح و رستگاری دور می‌کند.

شاهین علیزاده نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و خدمات پیشکسوتان، قهرمانان، مربیان، داوران، روسا و نواب رئیسان هیئت های ورزشی در توسعه و رشد ورزش همگانی و قهرمانی در شهرستان گفت: کارکرد های ورزش در جامعه چند وجهی و  گسترده است و تزکیه نفس، اخلاق اسلامی، اخلاق پهلوانی و نشاط اجتماعی از جمله آنها می باشد که دولت تدبیر و امید در این خصوص اهتمام جدی دارد.

وی افزود: سیاست دولت حمایت از حوزه ورزش است چرا که ورزش موجب ایجاد همدلی، همراهی و همگرایی در جامعه می شود و اقوام و گروههای مختلف در کنار یکدیگر اتحاد یک کشور را به منصه ظهور می رسانند.

فرماندار ماکو با اشاره به میزبانی این شهرستان جهت برگزاری مسابقات قهرمانی جودو باشگاههای آسیا در سال آینده گفت: در راستای میزبانی مناسب و در خور شان از این مسابقات تمامی امکانات و ظرفیت های شهرستانی را بکار خواهیم گرفت و در این خصوص نیازمند حمایت های مسئولان استانی نیز هستیم.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از پیشکسوتان، قهرمانان، مربیان، داوران، روسا و نواب رئیسان هیئت های ورزشی شهرستان ماکو تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: