• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-15890-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : خبر پوششی

استاندار آذربایجان غربی:

ظرفیت ها و پتانسیل های تجاری استان مغفول مانده است

استاندار آذربایجان غربی گفت: غوغاسالاری و ایجاد برخی حواشی مانع از توسعه و شکوفایی استان می شود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در دوازدهمین جلسه شورای اداری استان با انتقاد از برخی افراد که با غوغاسالاری و ایجاد حواشی و سخنان غیر اصولی مانع از رشد و توسعه استان می شوند خاطرنشان کرد: عده ای معدود همواره با سخنان و منطق غیر اصولی و ایجاد برخی حواشی موجب فرار سرمایه گزارها و مختل شدن مسیر رشدو توسعه استان شده اند که دستگاه های نظارتی و امنیتی باید برخوردهای لازم با این افراد را داشته باشند.

وی افزود: آذربایجان غربی منابع انسانی، طبیعی و ثروت لازم  برای رشد و شکوفایی استان را دارد و می توانیم با یکدلی و دوری از حواشی، استان را به جایگاه شایسته خود در همه شاخص های توسعه برسانیم.

شهریاری با اشاره بر سفرهای اخیر مقامات کشورهای همسایه به استان خاطرنشان کرد: می توان با برقراری ارتباط تجاری موثر با اقلیم کردستان عراق زمینه توسعه اقتصادی استان را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های تجاری استان مغفول مانده است اظهار کرد: با اعزام هیئت های تجاری مختلف اروپایی به استان ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری خارجی به خوبی شناسانده خواهد شد.

استاندار آذرابیجان غربی با تاکید بر اینکه رضایتمندی مردم باید در اولویت کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد افزود: مدیران اجرایی استان باید با همکاری و همدلی و رفع برخی بروکراسی های بی مورد، در جلب رضایت مردم اهتمام کامل داشته باشند.

شهریاری در توصیه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی با بیان اینکه مدیران کل دستگاه ها باید همواره به صورت مستمر از شهرستان ها بازدید داشته باشند گفت: مدیران اجرایی در انتصاب مدیران شهرستان ها حتما هماهنگی های لازم با فرمانداران را داشته باشند.

وی همچنین نظارت ویژه بر کنترل بازار برای جلوگیری از گران فروشی، آماده سازی و زیباسازی ترمینال ها و پایانه های مسافری، نظارت بر رستوران هایبین راهی، رفع مشکلات محورهای مواصلاتی استان را از جمله موارد لازم برای مهیا سازی شهر برای گردشگران نوروزی برشمرد که دستگاه های مختلف باید نسبت به آن ها اهتام کامل داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: