• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-16190-5
  • خبرنگار : 92
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی خبرداد :

آمادگی 32 پایگاه فوریت پزشکی آذربایجان غربی در چهارشنبه آخرسال

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی گفت: 32 پایگاه فوریت های پزشکی در سطح استان در چهارشنبه آخر سال آماده خدمات رسانی هستند. 

باقر بهرامی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی اظهار کرد: 10 پایگاه فوریت های پزشکی در سطح شهرستان ارومیه و 22 پایگاه در سایر شهرستان در حال آماده باش برای امداد رسانی در چهارشنبه آخر سال هستند. 

وی افزود: در شهرستان ارومیه علاوه بر 10 پایگاه موجود یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل فوریت های پزشکی آذربایجان غربی مستقر خواهد بود و در صورت ازدیاد مصدومین به محل حادثه اعزام خواهد شد. 

بهرامی با اشاره به آماده باش تمامی نیرو های مرکز فوریت های پزشکی استان خاطر نشان کرد: 64 نفر نیرو در حال آماده باش برای اعزام به محل حادثه اند که علاوه بر آن 15 نفر نیز در محل مرکز فوریت های پزشکی مستقر و آماده خدمات رسانی هستند. 

وی ادامه داد: تمامی مراکز اورژانس های تمامی بیمارستان های سطح استان بخصوص متخصصین ارتوپد،چشم و جراحی عمومی مستقر خواهند شد که در صورت بروز حوادث به خدمت رسانی به مردم بپردازند. 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی درک  خصوص آمار مصدومین چهارشنبه آخر سال، سال گذشته بیان کرد: سال گذشته در سطح استان 332 مصدوم در این روز توسط نیرو های فوریت های پزشکی به مراکز بیمارستان های استان انتقال یافته اند که از این میزان 11 مورد آن قطع عضو شدند. 

بهرامی افزود: اکثر مصدومیت ها در سال گذشته از ناحیه چشم، دست و صورت بوده که 115 نفر از ناحیه چشم و 114 نفر از ناحیه دست در این روز آسیب دیده اند. 

وی ضمن توصیه های لازم بمنظور کاهش آسیب ها و خسارت های احتمالی که در چهارشنبه آخر اتفاق می افتد تصریح کرد: جوانان بایستی از استفاده مواد محترقه غیر استاندارد بخصوص مواد محترقه دست ساز بپرهیزد و مواد محترقه استاندارد رابا نظارت خانواده استفاده کنند. 

بهرامی ادامه داد: استفاده نادرست از مواد محترقه می تواند سبب خسارت های جانی و مالی شود که پشیمانی برای جوانان و خانواده ایجاد کنند و استفاده صحیح از این اقلام از بروز چنین حادثه هایی جلوگیری کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: