• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5791-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

صادرات ۱۳۵ هزارتنی سیب آذربایجان غربی

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:260 هزار تن سیب در سرخانه های استان ذخیره سازی شده است.

امانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود:با بیان اینکه امسال سال بارآوری درختان سیب در آذربایجان غربی بوده و سیب های درختی تولیدی در استان پس از عرضه در بازار در حدود ۲۶۰ هزار تن نیز در سرخانه های استان ذخیره سازی شده که امید است باتوسعه بازارهای صادراتی ۲۶۰ هزارتن موجود نیز جذب و روانه بازارهای هدف شود.

امانی بیان اینکه ۱۰ هزارتن از سیب باغات آذربایجان غربی میوه موردنیاز شب عید ۱۵ استان کشور را تامین می کند گفت: در آستانه فصل بهار و رسیدن عید نوروز بازار ارومیه رونق گرفته و خرید سیب نخستین انتخاب مشتری هاست.

وی افزود: آذربایجان غربی تامین کننده سیب استان‌های کرمان به میزان ۵۰۰ تن، لرستان ۲۰۰ تن، خوزستان ۵۰۰ تن، سیستان و بلوچستان ۴۰۰ تن، کرمانشاه ۴۰۰ تن، کرستان ، گیلان، همدان، خراسان شمالی، زنجان و مرکزی است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی عنوان کرد: امسال در آذربایجان غربی یک میلیون و ۲۰۰هزارتن سیب تولید شده که ۸۰۰ هزارتن آن ذخیره شده است و سیب مصرفی مردم استان ۱۰ هزار تن بوده که در بازار مصرف برای عرضه توزیع شده است.

وی گفت: پیش بینی می شود در صورت شرایط مطلوب اب و هوایی میزان سیب تولیدی استان در سال آتی ۹۰۰ هزار تن باشد.

امانی با بیان اینکه امسال ۱۳۵هزار تن سیب تولیدی استان صادر شده است گفت: مشکلات زیرساختی ازجمله عدم سورتینگ و بسته بندی مطابق با متد روز، عدم وجود ترانزیت مناسب محصولات و نبود بازار هدف ثابت و مناسب از مشکلات حوزه صادرات سشیب در استان است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به تسهیلات سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر بهبود سیستم بسته بندی محصولات کشاورزی در استان ادامه داد: از محل خط ویژه اعتباری مکانیزاسیون به مدت نامحدود وام در اختیار کشاورزان در راستای حمایت از سورتینگ در قالب تسهیلات بانکی ارائه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: