• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2091-5
  • خبرنگار : 44
  • منبع خبر : خبر پوششی

استاندار آذربایجان غربی:

تاسیس شهرداری در روستاهای بالای 5 هزار خانوار پیگیری شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: با همکاری مردم، مسئولین و تولیدکنندگان ضمن تحقق شعار سال، زمینه رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و رفع مشکل رکود واحدهای تولیدی بیش از پیش فراهم می شود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی محمد مهدی شهریاری در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال 97 اظهار کرد:واحدهای تولیدی استان برای اینکه حضور خود را در بازارهای داخلی و بین المللی حفظ کنند باید خود را به تکنولوژی های روز دنیا مجهز کنند؛ بدون تردید اگر کالای تولیدی داخل کیفیت مناسبی داشته باشد، مردم خرید کالای ایرانی را به کالای خارجی ترجیح خواهند داد.

شهریاری با بیان اینکه دولت تسهیلات و برنامه های زیادی را برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته که یکی از آنها تسهیلات رونق تولید است افزود: سهم استان آذربایجان غربی از این تسهیلات 900 میلیارد تومان بوده که تاکنون 400 میلیارد تومان آن مصرف  شده است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: 700 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر، 500 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی، تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی  از دیگر برنامه های دولت در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است که از مدیران و فرمانداران می خواهم با برنامه ریزی های لازم، این اعتبارات را بر اساس زمان بندی انجام شده جذب کنند.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد یک خانه بوم گردی در هر روستا در استان 10 هزار شغل ایجاد می شود لذا لازم است در این خصوص نیز مدیران مربوطه برنامه ریزی لازم را داشته باشند افزود: فرمانداران تاسیس شهرداری در روستاهای بالای 5 هزار خانوار را دراستان پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیران کل در انتصاب مدیران در شهرستان ها حتما هماهنگی لازم را با فرمانداران بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان ها انجام دهندگفت: مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در سفرهای خود به شهرستان ها حتما فرمانداران را در جریان امر قرار دهند و با فرمانداران هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: انضباط کاری و حضور به موقع در ادارات، نظم و پوشش مناسب اداری و رعایت عدالت در توزیع امکانات به دور از هرگونه تعصب از مواردی است که مدیران باید مورد توجه قرار دهند.

استاندار آذربایجان غربی ضمن تشکر از دستگاه های اجرایی ذی ربط  و ستاد مدیریت بحران در مقابله با تندباداوایل سال با بیان اینکه در مدیریت، بحران های کوچک به دلیل کمبود امکانات کاستی های فراوانی داریم گفت: باید در جهت ارتقای توانمندی و امکانات استان برای مقابله و به حداقل رساندن آسیب ها و خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: