• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3191-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

اعتبار کافی برای برپایی بازارچه دائمی صنایع دستی در استان نداریم

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: فروش صنایع دستی تولیدی استان در نوروز امسال به 150 میلیون تومان رسید.

افسانه رنجبر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: نوروز امسال 15 بازارچه عرضه صنایع دستی در استان با 155 غرفه دایر شد که از این تعداد 4 بازارچه در ارومیه برپا بود.

رنجبر با اشاره به اینکه عمده مشکل صنایع دستی استان مسئله فروش است افزود: در تولید صنایع دستی بدلیل وفور مواد اولیه در رشته های مختلف صنایع دستی مشکلی وجود ندارد اما بدلیل نبود بازارچه و محل دائمی عرضه محصولات مختلف دستی در استان با مشکل فروش این تولیدات استانی مواجهیم.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی استان در ایام و مناسبت های مختلف از جمله نوروز، یلدا، تابستان، جشنواره های استانی اقدام به برپایی نمایشگاههای موقت کرده اما استان نیازمند برپایی محلی ثابت و دایمی برای عرضه صنایع دستی تولیدی  هنرمندان است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بیان اینکه با وجود پیگیری های چندساله اعتبار لازم برای برپایی نمایشگاه و بازارچه دائمی عرضه صنایع دستی در استان تامین نشده است اظهارکرد:در شهرهای مختلف استان هنرمندان کارهای دستی متنوعی تهیه می کنند اما بدلیل نبود امکانات مالی قادر به برپایی محلی برای عرضه محصولات خود نیستند و فقط در زمان برپایی جشنواره ها و نمایشگاههای موقت میراث فرهنگی می توانند محصولات خود را به فروش برسانند.

رنجبر گفت: در حدود 2000 پروانه تولید به هنرمندان استانی در رشته های مختلف چوب، گلیم، شیشه و چرم صادر شده است که 70 درصد این تولیدات شغل های خانگی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: