• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-14190-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

استاندار آذربایجان غربی:

تعمق در پیام وحدت بخش بعثت، از ضروریات جامعه ماست

استاندار آذربایجان غربی گفت: بیش از هر زمانی تعمق و اندیشه کردن در پیام وحدت بخش و انسانی بعثت، از ضروریات جامعه ماست.

به گزارش ایسنامنطقه آذربایجان غربی محمدنهدی شهریاری طی پیامی بعثت رسول اکرم را به مردم استان تبریک گفت در این پیام امده است

 بسم الله الرحمن الرحیم
بیست و هفتم رجب یادآور واقعه ای بی نظیر در عالم خلقت است؛ مبعث پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، روزی که عدالت و مساوات برای همه ابنای بشر در همیشه تاریخ با « اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ »رقم خورد.

بعثت در روزگاری روی داد که جامعه پیش روی رسول اکرم مملو از باورهای غلط، تبعیض، ظلم و بی عدالتی بود و نژادپرستی و قبیله گرایی جاهلی و انواع تعصبات و بت پرستی در آن جامعه خودنمایی می کرد.

پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، آن اسوه حسنه و الگوی بی نظیر انسان ها در چنین دوران تاریکی، تنها مایه برتری و تفاخر را مطابق نص صریح فرموده پروردگار، « تقوا » دانستند و با تمام وجود برای اشاعه مکارم اخلاقی و وحدت امت اسلامی کوشیدند. 

بر همین اساس می توان فلسفه بعثت را زنده کردن اخلاق و کرامات اخلاقی و پاسداری از ارزش های انسانی دانست؛ اکنون و در جامعه مختلف اسلامی، بیش از هر زمانی تعمق و اندیشه کردن در پیام وحدت بخش و انسانی بعثت، از ضروریات جامعه ماست.

صراط مستقیم و‌ امت واحده اسلامی فارغ از رنگ ها و راه ها که عصاره و‌ روح سیرت نبوی و کلام آسمانی قرآن در واقعه بعثت است؛ فرصتی بی نظیر برای جامعه اسلامی در نهادینه سازی عملی گفتمان وحدت و همچنین شناسایی چهره اسلام رحمانی به جهانیان است.

علی الخصوص اکنون  که قدرت های جابر و تمامیت خواه در تلاشند تا با تغذیه‌، تحریک و‌ تهیبج جریانات واپس گرا و ارتجاعی در خاورمیانه، چهره واقعی اسلام رحمانی و محمدی را وارونه نشان داده و با اسلام_هراسی و بازنمایی وارونه حقایق، منافع خود را در سلطه بر ملت های منطقه تامین کند.

اینجانب ضمن آرزوی وحدت امت اسلامی از درگاه خداوند منان، بار دیگر روز مبعث، میلاد ارزش های متعالی  را به همه مسلمانان جهان و یکایک ساکنان شریف استان، آذربایجان غربی تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در سایه اتحاد و همدلی همه ابنای این خطه از میهن عزیز، شاهد روزهای بهتری برای استان باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: