• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-14790-5
  • خبرنگار : 44
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد:

ضرورت آموزش تخصصی ناظران پیشگیری برای کاهش آسیب های اجتماعی

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: رویکرد مردم در سامانه سجام(سیستم جامع اطلاعات مردمی) باید رویکرد پیشگیرانه از وقوع جرم باشد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی توکل حیدری در اولین همایش سامانه جامع اطلاعات مردمی (سجام) در سالن اجتماعات برق ارومیه که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد،افزود: رویکرد مردم در سامانه سجام باید رویکرد پیشگیرانه از وقوع جرم باشد و آموزش مردم در اولویت کارها باشد تا آسیب ها به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مردم و مشارکتهای مردمی باید مدیریت شود و اطمینان خاطر برای مردم برای اجرای این طرح فراهم شود افزود: ناظران پیشگیری باید آموزش های تخصصی و لازم را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی ببینند تا اقدامات و اطلاعات لازم را در این زمینه طبقه بندی کنند.

حیدری افزود: مشکلات زیادی در حوزه دریاچه ارومیه، برداشت های غیرقانونی از سواحل رودخانه ها و بسیاری از موارد زیست محیطی در قالب ستاد حفاظت از بیت المال در دادگستری در حال رسیدگی است و همه این موارد با گزارشات مردمی و رسیدگی به سرانجام می رسد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی  با بیان اینکه دشمن در صدد القای فرهنگ بی تفاوتی در کشور است اظهار کرد:  اگر مردم و مسئولان احساس مسئولیت بالایی نسبت به مسایل اجتماعی داشته باشند می توان گام موثری را در کاهش آسیب ها برداشت .

وی گفت: طلاق و پیامدهای ناشی از آن افزایش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد لذا باید به این موضوع بیش از پیش توجه و اقدامات لازم انجام گیرد.

 حیدری به نقش داوران در رسیدگی به دادخواست طلاق اشاره کرد و گفت: انتخاب داور در رسیدگی به پرونده های طلاق کم رنگ شده است اما لازم است درکنار مشاور خانواده، داور نیز انتخاب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: