• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4390-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

رییس شبکه بهداشت شهرستان سلماس::

شناسایی بیش از ۲۰۰۰ دیابتی در روستاهای سلماس

رییس شبکه بهداشت سلماس از شناسایی بیش از2هزار دیابتی در روستاهای این شهرستان خبر داد . .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی, یعقوب مطلوب سلماسی در نشست خبری با اصحاب رسانه و بمناسبت هفته سلامت  با اشاره به طرح غربالگری روستاییان در روستاهای سلماس، تصریح کرد: در سال گذشته 2077 نفر فرد دیابتی و 5459 نفر مبتلا به فشار خون در روستاهای سلماس شناسایی شده که اکنون تحت کنترل و درمان هستند.

وی گفت: سلامت جامعه در گرو نظارت است و هیچ نظارتی قوی تر از افکار عمومی نیست و در همین راستا از رسانه ها بعنوان نمایندگان افکار عمومی انتظار داریم دررفع نواقصات حوزه سلامت شهرستان یاری گر ما باشند ..

مطلوب افزود: امیدواریم با ایفای نقش فعال رسانه ها بتوانیم با اگاهسازی مردم سبک زندگی سالم و سلامت را در کشور و مردم سلماس ایجاد و نهادینه کنیم ..

وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در تجهیز و توسعه بیمارستان خاتم الانبیای سلماس درراستای طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: تاکنون 2.5میلیاردتومان برای هتلینگ بیمارستان سلماس, 250میلیون تومان برای تجهیز و توسعه اشپزخانه بیمارستان و 450میلیون تومان برای توسعه بلوک زایمان بیمارستان هزینه شده است ..

مطلوب با اشاره به آمار مراجعات مردم به بخش های مختلف بیمارستان خاتم الانبیای سلماس درطول سال96،‌ بیان کرد: درطول سال گذشته 23905 نفر بستری, 5400 مورد عمل جراحی, 137نفرفوتی, 1018 مورد سزارین,  2349مورد زایمان طبیعی, 126823نفرمراجعه به اورژانس بیمارستان و 92353 نفر مراجعه به درمانگاه تخصصی بیمارستان داشته ایم که 943 نفر کادرشبکه بهداشت سلماس از جمله 30 پزشک متخصص و 10 پزشک عمومی در بیمارستان خدمات مختلف به مردم عزیز ارائه داده اند.

وی با اشاره ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران سرطانی در بیمارستان سلماس،‌اضافه کرد: هم اکنون شیمی درمانی بیماران سرطانی به صورت رایگان در بیمارستان سلماس انجام میگیرد و این بیماران لازم نیست برای دریافت خدمات درمانی به شهرهای همجوار مراجعه کنند.

مطلوب با اشاره به مشکل نوبت دهی به بیماران در درمانگاه تخصصی سلماس گفت: باتوجه به انتقادات بسیار در این خصوص، قصد داشتیم یک سیستم نوبت دهی خریداری نماییم اما پس از نامه نگاری با دانشگاه علوم پزشکی استان جهت اخذ مجوز خرید این سیستم، نتوانستیم مجوزی در اینخصوص دریافت نماییم چراکه دانشگاه علوم پزشکی قصد دارد سیستم نوبت دهی متمرکز برای کل استان تهیه و دراختیار بگذارد، بطوریکه با این سیستم می توانیم از تمامی مراکز درمانی و بیمارستان های استان نوبت ویزیت برای بیماران دریافت نماییم و امیدواریم به زودی این مشکل نیز نه تنها در سلماس بلکه در درمانگاه های تخصصی سراسری استان حل شود.

وی با اشاره به انعکاس مشکل فضای سبز و اسفالت محوطه داخل بیمارستان سلماس در فضای مجازی خاطرنشان کرد: ساماندهی فضای سبز بیمارستان در دست اقدام است و ساختار آن با نصب الاچیق هایی در محوطه بیمارستان طی 20 روز اینده و نیز سنگ فرش محوطه ساماندهی شده و برابر مذاکرات با شهرداری و شورای محترم شهر به محض اماده شدن قیر, اسفالت معابر محوطه داخل بيمارستان نیز بهسازی و اصلاح خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: