• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-493-5
  • خبرنگار : 97
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خبرداد:

شرکت بیش از 132 هزار دانش آموز آذربایجان غربی در جشنواره جابربن حیان

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بیش از ۱۳۲ هزار دانش آموز دوره ابتدایی استان در جشنواره جابربن حیان شرکت کرده اند.

رزم آرا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی ،با اشاره به رشد 4.5 درصدی شرکت کنندگان در این ماراتون علمی گفت:در سال جاری ،۱۳۲هزار و ۷۳۶ دانش آموز با ارائه پروژه های مختلف شامل پروژه های طبقه بندی ،نمایش علمی(نمایش،مدل و تحقیق)، آزمایش،طراحی و ساخت در مرحله استانی این جشنواره شرکت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در چهار مرحله آموزشگاهی ،منطقه ای،استانی و کشوری برگزار می شود خاطر نشان کرد:در سطح استان ما ، ۶ هزار و ۴۵۰ پروژه از مرحله آموزشگاهی به منطقه ای و ۴۵۷ پروژه از مرحله منطقه ای به استانی راه یافته اند.

رزم آرا در رابطه با اهداف این جشنواره افزود:تبدیل دانش آموز به یک یادگیرنده مادام العمر با اهداف علمی،آموزشی،اجتماعی و زیستی ، کمک به تحقق اهداف مهارتی درس علوم تجربی ،تقویت مهارت های زندگی در دانش آموزان ،تحقق اهداف نگرشی درس علوم تجربی ، شناسایی و تقویت استعداد های فردی دانش آموزان و ایجاد زمینه های مناسب برای کارآفرینی، ارائه مواد درسی به صورت در هم تنیده و همچنین ایجاد موقعیت مناسب برای اجرای برنامه های درسی جدید از اهداف برجسته این جشنواره به شمار میروند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی همچنین با اشاره به سطح علمی بسیار خوب دانش آموزان ادامه داد: اکثر قریب به اتفاق دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره از دانش آموزان مستعد و خلاق مدارس مجری به حساب می آیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: