• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-693-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرمانده سپاه سلماس:

معلمان طلایه داران فرهنگ و اخلاقند

فرمانده سپاه سلماس گفت: معلمان زینت دهنده فرزندان ایرانی به گوهر دين و اخلاق و دانايي هستند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، سرهنگ علیرضا مدنی در دیدار با مدیر اداره آموزش و پرورش سلماس بمناسبت فرارسیدن هفته گرامیداشت مقام معلم، با گرامیداشت دوازدهم ارديبهشت ماه سالروز شهادت متفكر و فيلسوف عالي مقام و استاد فرزانه شهيد مرتضي مطهری و تبریک فرارسیدن هفته گرامیداشت مقام معلم به جامعه فرهنگی کشور، گفت: تعلیم و تربیت هدیه و ارمغانی است از جانب خداوند متعال و انبیای الهی، بزرگ معلمان و مربیان بشریت و واسطه ای برای هدایت كه پرورش دهنده و معلم انسان ها به سوی آموزه های خداوندی هستند.

مدنی افزود: هفته بزرگداشت معلم يادآور تلاش و مجاهدت مردان و زنان فرهيخته و فرهنگ سازي است كه در تاريخ پرافتخار اين سرزمين در حريم معطر و نهاد مقدس مدرسه زيباترين جلوه هاي تعليم و تربيت را به نمايش گذاشته و فرزندان اين مرز و بوم را به گوهر دين و اخلاق و دانايي زينت مي بخشند .

وی بابیان اینکه معلمان طلایه داران فرهنگ و اخلاقند اظهار کرد: در حقیقت آموزگار اصلی بشریت خدای تعالی و پروردگار جهانیان است و معلمان نیز با تاسی از سیره انبیا و اصول تربیتی آنان قدم در راه تربیت نسل بشر می گذارند.

فرمانده سپاه سلماس همکاریهای فرهنگی آموزش و پرورش با سپاه سلماس را بسیار مناسب ارزیابی کرد و تصریح کرد: طرح هایی همچون هجرت 3 که زیرنظر بسیج سازندگی و به همت دانش آموزان سلماس اجرایی می شود، از نمونه این همکاری های موفق بشمار می رود .

وی از اقدامات ارزشمند مدیریت و معاونین آموزش و پرورش در همکاری و تعامل بسیار خوب این اداره با سپاه و بسیج در برگزاری موفق کنگره شهدا  و یادواره شهدا در سطح شهرستان و مدارس بعنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی شهرستان در سال گذشته تشکر و قدردانی کرد .

مدنی با اشاره به نقش تربیتی حلقه های صالحین تصریح کرد: فرهنگیان عزیز در برگزاری نشست های حلقه های صالحین نقش مهمی ایفا می کنند و در حال حاضر بیش از 2هزار و500 حلقه صالحین در طول سال تحصیلی در مدارس  فعال است .

رسول موسی زاده مدیر آموزش و پرورش سلماس نیز در این دیدار با تقدیر از تعامل بسیار خوب مجموعه سپاه با این ارگان آموزشی و فرهنگی در پیشبرد اهداف تربیتی دانش آموزان، خاطرنشان کرد: اقداماتی همچون دعوت از دانش آموزان در بسیج، اردوهای راهیان نور، پلیس یار و هجرت 3 باعث رویکرد فضای فرهنگی در مدارس شده که این جزیی از اهداف والای آموزش و پرورش در تربیت نوجوانان و جوانان بشمار می رود .

موسی زاده سه وظیفه بزرگ حاکمیتی در هر کشوری را امنیت، سلامت و آموزش دانست و افزود: دو بال بزرگ تأمین امنیت و آموزش بعهده دو دستگاه آموزش و پرورش و سپاه است و ما خوشحالیم که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یکی از ارکان رکین تأمین امنیت کشور همکاری داریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: