• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-793-5
  • خبرنگار : 44
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی:

وضعیت آذربایجان غربی از نظر سرانه فضای آموزشی خوب نیست

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: وضعیت استان از نظر سرانه فضای آموزشی خوب نیست.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن روز معلم  با بیان اینکه آذربایجان غربی در رتبه ۲۹ سرانه فضای آموزشی کشور قرار دارد افزود: در حال حاضر استان از نظر تراکم دانش آموز  و سرانه فضای آموزشی در رده های آخر جدول کشوری قرار دارد که نیاز همه مسئولان و مردم را می طلبد تا این مشکل رفع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: دانش آموزان آذربایجان غربی در 278 کلاس خشتی و گلی در مدارس یکی دو کلاسه روستایی تحصیل می‌کنند.

محمدی به تعداد بی سوادان استان اشاره کرد و گفت: براساس سرشماری سال 95 ،بیش از ۱۹۵هزارنفر بی سواد در استان وجود دارند وکه درصدد کاهش آمار بی سوادی در استان هستیم .

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه 36هزار و 692 نفر کادر آموزشی و اداری در مجموعه آموزش و پرورش استان فعالیت می کنند گفت: در سالتحصیلی جاری بیش از 566 هزار دانش آموز در 4هزار و 951 واحد آموزشی آذربایجان غربی در قالب 23 هزار و 736 کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

محمدی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم در سالتحصیلی آینده تصریح کرد: بر این اساس، تعداد 1100 کلاس به کل کلاسهای درس استان افزوده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: امسال 1500 نفر از نیروهای آموزش و پرورش استان بازنشسته می شوند و با توجه به استقرار پایه دوازدهم، تعداد 2600 نفر به نیاز نیروی انسانی استان افزوده می شود که نیازمند ساماندهی نیروی انسانی است.

محمدی اظهار کرد: گسترش فعالیت های تربیت بدنی و ایجاد نشاط و پویای در مدارس،ساماندهی و بهسازی منابع انسانی، ساماندهی فضای آموزشی، تعمیق باورهای دینی و برنامه‌های پرورشی فرهنگی با محوریت نماز در کنار توسعه سوادآموزی و ریشه کنی بی سوادی به انضمام ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی و نوسازی و استانداردسازی فضاهای آموزشی جزو سیاست‌های راهبردی آموزش و پرورش در سال 97 است.

محمدی تجلیل از معلمان منتخب، حضور در نمازهای جمعه، تجدید میثاق با شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی و پیشکسوتان را از مهمترین برنامه های هفته معلم عنوان کرد.

وی ادامه داد: در طول هفته معلم، تعداد 28 نفر معلم منتخب استانی و تعداد 866 معلم منتخب در سطح شهرستانها تجلیل می شوند.

وی افزود: آیین استانی گرامیداشت روز معلم و تجلیل از معلمان منتخب استانی با حضور مسئولان عالی استان، روز شنبه 15 اردیبهشت راس ساعت 10 صبح در محل سالن بانک صادرات برگزار  می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: