• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-893-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیر آموزش و پرورش ماکو:

آموزش و پرورش پایه و اساس تربیت در یک جامعه است

 همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، زنگ سپاس با حضور مسئولان در مدارس شهرستان ماکو نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، اکبر باباپور   مدیر آموزش و پرورش ماکو در این مراسم ضمن تبریک هفته مقام معلم، به نقش معلم در تعالی دانش‌آموزان تاکید کرد و اظهار کرد: تربیت انسان که به عنوان اشرف مخلوقات نظام هستی است بر شان و منزلت حرفه معلمی افزوده است.

مدیر آموزش و پرورش ماکو بر لزوم الگوگیری معلمان از شهدای فرهنگی همچون شهید مطهری تاکید کرد و گفت: پایه و اساس تربیت در یک جامعه از آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: معلمان در زمینه پرورش جامعه ای پویا نقشی اساسی ایفا می‌کنند و با تربیت نسل جدید، نقش ویژه‌ای در رشد و پرورش جوانان کشور بر عهده دارند.

جعفر صادق اسکندرپور نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: دشمنان متوجه هستند که با جنگ سخت نمی‌توانند خللی در ایمان و عقیده مردم ایجاد کنند لذا دشمن در این راستا جنگ سخت را به جنگ نرم و عقیده تغییر داده‌ تا شاید از این طریق بتواند بر نظام و مردم مسلط شود. 

مدیر عقیدتی و سیاسی سپاه ماکو اضافه کرد: فرهنگیان و فرهیختگان کشورمان با بصیرت افزایی و روشنگری، دشمنان ایران و اسلام را از دستیابی به اهداف شوم شان ناکام ساختند. 

وی در ادامه گفت: معلمان سفیران دانایی هستند و در راستای بهره مندی از این گنجینه ها باید حمایات گسترده ای از سوی دولت صورت گیرد.

به گزارش ایسنا؛ ۱۲۰۰ معلم در سطح ابتدایی متوسطه اول و دوم مشغول تدریس هستند که تعداد بازنشسته ها نزدیک ۹۰۰ نفر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: