• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-292-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرماندار ماکو:

امنیت پایدار در مرزهای ایران و ترکیه در سایه تعامل دو کشور حاصل شده است

فرماندار شهرستان ماکو: اجرای مصوبات کمیته های فرعی و امنیتی می‌تواند منجر به توسعه روابط سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شاهین علیزاده در هشتاد و پنجمین کمیته فرعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه که در ماکو ترتیب یافت ضمن تقدیر از حس همدردی دولت و ملت ترکیه در خصوص سانحه هوایی پرواز تهران - یاسوج گفت: برگزاری مستمر این جلسات میتواند موجب حل بسیاری از مسائل و مشکلات مشترک و افزایش مراودات مرزی دو کشور شود.

فرماندار ماکو و رئیس هیات ایرانی افزود: اجرای مصوبات کمیته های فرعی و امنیتی می‌تواند منجر به توسعه روابط سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی دو کشور شود.

وی خاطرنشان ساخت: اشتراکات شهرهای مرزی دو کشور ایران و ترکیه باعث شده است تا بسیاری از مسائل و مشکلات مشترک را به راحتی حل و فصل نماییم.

رئیس هیئت ایرانی در ادامه ضمن آرزوی انتخابات باشکوه و پرشور برای دولت و ملت ترکیه گفت: امید است نتایج انتخابات به توسعه روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف کمک نماید.

کریم حسین زاده نیز در این جلسه با اشاره به امنیت پایدار مرزهای دو کشور گفت: این امنیت در سایه تعامل و همکاری مسئولین سیاسی دو کشور و رشادت و جانفشانی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به دست آمده است.

فرماندار چالدران افزود: افزایش همکاری‌های دو کشور می‌تواند موجب کاهش قاچاق کالا، انسان، مواد مخدر و تردد گروه های معاند دو کشور در مرزهای مشترک شود.

سلیمان البان نیز در این جلسه گفت: نتایج برگزاری این نشست می‌تواند تاثیرات خوبی در رفاه، آسایش و آرامش اتباع دو کشور داشته باشد.

والی آغری و رئیس هیت ترک، با بیان اینکه این ملاقات‌ها تاکنون نقش مهمی در مبارزه با عناصر جدایی طلب و کاهش قاچاق داشته است گفت: امید است نتایج این جلسه نیز در کاهش حوادث تروریستی دو کشور به موثمر ثمر باشد. 

در پایان هشتاد و پنجمین کمیته فرعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، تفاهم‌نامه همکاری های دو کشور در عرصه‌های مختلف به امضاء شاهین علیزاده فرماندار ماکو و رئیس هیئت ایرانی و همچنین سلیمان البان والی آغری و رئیس هیئت ترکیه رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: