• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2091-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

امام جمعه سلماس:

خرید کالای ایرانی تنها راه ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی آمریکاست

امام جمعه سلماس گفت: خرید کالای ایرانی تنها راه ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی آمریکاست.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام سید محمد موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سلماس، باتبریک هفته معلم به همه فرهنگیان کشور، گفت: هفته بزرگداشت معلم يادآور تلاش و مجاهدت مردان و زنان فرهيخته و فرهنگ سازي است كه در تاريخ پرافتخار اين سرزمين در حريم معطر و نهاد مقدس مدرسه زيباترين جلوه هاي تعليم و تربيت را به نمايش گذاشته و فرزندان اين مرز و بوم را به گوهر دين و اخلاق و دانايي زينت مي بخشند .

وی اظهار کرد: در حقیقت آموزگار اصلی بشریت خدای تعالی و پروردگار جهانیان است و معلمان نیز با تاسی از سیره انبیا و اصول تربیتی آنان قدم در راه تربیت نسل بشر می نمایند.

موسوی با اشاره به اصول حمایت از کالای ایرانی و استقلال اقتصادی کشور از نظر امام خمینی (ره) بیان کرد: از نظر امام خمینی محاصره اقتصادی که برخی در داخل کشور از ان ترس دارند، یک هدیه به ملت ایران است چراکه دراینصورت مایحتاج خود را خودمان تولید خواهیم کرد و موجب رشد اقتصاد کشورمان خواهیم شد .

خطیب جمعه سلماس تصریح کرد: توسعه و نفوذ سیاسی اقتصادی و تجاری اجانب در کشورهای اسلامی موجب تسلط بیگانگان بر کشورهای اسلامی می شود و برمسلمانان واجب است تا به هر نحوی دست اجانب و وابستگان داخلی انها را از استقلال کشورشان قطع کنند .

وی خاطرنشان کرد: باید دست کارگر هنرمند ایرانی را بوسید که پیشگامان جنگ اقتصادی کشور با استعمارگرتن غربی هستند و باید بدانیم تنها راه حمایت از کارگر ایرانی و مقابله با جنگ اقتصادی امریکا خرید کالای ایرانی است؛ چراکه خرید کالای ایرانی یعنی حمایت از کارگر ایرانی که موجب خنثی شدن توطئه های دشمنان خواهد شد.

موسوی بمناسبت 18 اردیبهشت و روز بیماریهای خاص و صعب العلاج نیز افزود: جادارد از همه پزشکان و پرستاران و مسئولینی که در زمینه بیماری های خاص و درمان مردم به انان خدمت می کنند تقدیر و تشکر کنیم .

امام جمعه سلماس یادآور شد: 15ارديبهشت در تقویم ملی بنام شیخ صدوق فقیه و محدث شیعه می باشد که بیش از 300 جلد کتاب در عناوین مختلف از خود به یادگار گذاشته است و از بزرگان تشیع بحساب می اید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: