• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1393-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

فرماندار پیرانشهر:

پیرانشهر از کمبود پزشک متخصص رنج می برد

فرماندار پیرانشهر گفت: فاز دوم بیمارستان 65 تختخوابی پیرانشهر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سید علی ترابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: بیمارستان 65 تختخوابی پیرانشهر در دو فاز ساخته می شود که فاز اول آن 100درصد و فاز دوم آن 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار پیرانشهر با اشاره به اینکه این پروژه در 12 هزارو 500 متر مربع در حال ساخت است تصریح کرد: برای اجرای این پروژه تا به حال 11 میلیارد و 400میلیون تومان هزینه شده و برای اتمام آن مبلغی بالغ بر 19 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

ترابی با تاکید بر کمبود پزشک متخصص در پیرانشهر اظهار کرد: سرانه پزشک عمومی و متخصص (به ازای هر هزار نفر جمعیت) در شهرستان 1.87 نفر است که نسبت به متوسط استانی( 2.88 ) و متوسط کشوری عقب تر هستیم.

فرماندار پیرانشهر خاطر نشان کرد: سرانه مراکز بهداشتی شهری یک باب برای هزار نفر است که پیرانشهر با 42/. از متوسط استانی عقب تر و در رتبه 15 استانی قرار دارد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب پیرانشهر در حوزه سلامت و بهداشت و درمان افزود: حوزه سلامت پیرانشهر از وضعیت مطلوبی در مقایسه با سایر شهرستان های استان برخوردار نبوده و امید است با اتمام پروژه بیمارستان جدید و سایر پروژه های در دست اجرا از جمله مرکز بهداشتی و درمانی کهنه خانه و زرگتن وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان از لحاظ کمی و کیفی تغییر شایانی یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: