• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-894-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

دشمن از هر حربه فرهنگی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کند

مدیرکل  فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: نقطه قوت و آسیب پذیری یک کشور، فرهنگ است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حجت الاسلام ناصر خدایاری در مراسم تودیع ومعارفه مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی که در سالن همایش های کتابخانه مرکزی استان برگزار شد افزود: نقطه قوت وآسیب پذیری یک کشور فرهنگ بوده و دشمن از هر، حربه فرهنگی جهت ضربه زدن به کشور استفاده می کند.

حجت الاسلام خدایاری بااشاره به اینکه اساس وجود هردینی زیبایی وهنراست تصریح کرد: مجموعه دستاورد های یک ملت شامل باورها ٬ارزوها ٬افکار، رفتار را باید تقویت کرده واز فرصت پیش آمده در جهت توسعه فرهنگی استان استفاده کنیم.

مدیرکل  فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فرهنگ اکسیژن جامعه است خاطرنشان کرد: فرهنگ موتور جامعه بوده و بعضی کم کاری ها که در این حوزه شده باعث شده قدرت حرکت از فرهنگیان گرفته شود که لازمش فراخواندن نسل جوان به عرصه فرهنگ است.

وی با تاکید به اینکه انقلاب اسلامی چهل سال است مورد تهاجم فرهنگی دشمن است اظهار کرد: انقلاب اسلامی به انقلاب فرهنگی در دنیا معروف  است وعلت آن تزریق روح فرهنگ در فیژولوژیک اقتصادی سیاسی انقلاب است.

وی ادامه داد: هنر کنونی هنر تزیینی شده و هنر در بطن زندگی مردم جاری نیست و باید پکیچ وار به حوزه فرهنگ نگاه کنیم تا مشکلات حل شود.

حجت الاسلام خدایاری بااشاره به اینکه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با همه اقلیت ها و مذاهب استان  همراهی خواهد کرد افزود: با همکاری همه عدالت فرهنگی را دراستان اجرا خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا؛ طی مراسمی امروز از زحمات چندین ساله حجت الاسلام محمد باقر کریمی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد استان تجلیل و حجت الاسلام خدایاری به عنوان مدیرکل جدید این سازمان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: