• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-1497-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

اجرای طرح آبیاری نوین در 37 هزار هکتار از اراضی ماکو

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: طرح های آبیاری نوین در 37 هزار هکتار از اراضی ماکو اجرا شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی اسمعیل کریم زاده در نشست مشترک مسئولین حوزه کشاورزی، دامپروری و منابع طبیعی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و مدیرکل جهادکشاورزی آذربایجان غربی در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد برگزار شد افزود:اجرای طرح های آبیاری نوین در پایاب سد کرم آباد با ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در منطقه آزاد ماکو؛شامل ۱۱ هزار هکتار در شوط، ۳ هزار هکتار در ماکو و ۲۴ هزار هکتار در پلدشت به عنوان پایلوت اجرا شده که از جمله راهکارهای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است .

وی افزود: با اجرای این طرح در این منطقه آزاد ماکو برای ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی فراهم می شود.

کریم زاده اضافه کرد: افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی و مقابله با کمبود بارندگی از اهم اهداف اجرای آبیاری نوین در اراضی دیم منطقه آزاد ماکو است .

کریم زاده از اجرای ۱۶ طرح عمرانی از محل پروژه آب‌های مرزی در ماکو خبرداد و  اضافه کرد: امیدواریم در زمان باقی مانده از تعهد اجرایی، روند اجرایی این طرح‌ها به خوبی پیش برود.

وی با اشاره به اینکه عشایر آذربایجان غربی ۲۵ درصد تولیدات پروتئینی استان را تامین می کنند افزود: درهر جوانان و زنان عشایری دچار مشکل شوند ، برای حل مشکلات آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد

به گزارش ایسنا: ایجاد کارگروه های تخصصی توسعه کشاورزی مبتنی بر دانش روز برای عرضه در بازارهای جهانی و کارگروه تخصصی  تمرکز بر حوزه های نوین کشت از جمله تصمیمات مدیران در حوزه کشاورزی منطقه آزاد ماکو بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: