• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-595-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار ماکو:

ورزشکاران نمونه الگوی موفق جامعه هستند

معاون فرماندار ماکو گفت: حفظ حرمت پیشکسوتان ورزشی حفظ ارزش جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شامگاه روز پنجشنبه طی مراسمی با عنوان تجلیل از پیشکسوتان فوتبال ماکو که در سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش ماکو ترتیب یافت، تاریخ فوتبال و فوتسال ماکو مرور و از پیشکسوتان فوتبالیست این شهر تکریم شد و حسن  محمدزاده در این دورهمی صمیمی ضمن تقدیر از عوامل برگزار کننده مراسم که برای اولین بار در ماکو برگزار شد، گفت: فرهنگ قدردانی و قدرشناسی باید در تمامی زمینه‌ها ترویج یابد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان ماکو گفت: در الگوپذیری نباید مسیر اشتباه طی شود و در این راستا ورزشکاران نمونه های بارز و شایسته از الگوهای موفق در جامعه هستند.

‏وی اقتدا به حضرت علی علیه السلام و سرمشق قرار دادن سیره آن امام معصوم را در زندگی انسانها مهم و لازم الااجرا عنوان کرد و خاطر نشان کرد: هر چقدر بتوانیم در رفتار، کردار و منش خود در جامعه تاثیرگذار باشیم، ثمره آن را در پویایی جامعه احساس خواهیم کرد.

محمدزاده سرمایه های انسان را گذشته آن عنوان کرد و گفت: این امر یک باور و اعتقاد همگانی است، بگونه ای که تجربه هر انسان ثروت و سرمایه اندوخته او است، که باید به آیندگان انتقال داده شود.
همچنین جاعت جلالی رییس هیئت فوتبال ماکو در این نشست دورهمی  صاحبان اصلی ورزش را پیشکسوتان ورزشی عنوان کرد و گفت: سعی میکنیم ضمن سرمایه گذاری بر روی فوتبالیستهای جوان و نوجوان در جهت حفظ ارزش و حرمت پیشکسوتان سنگ تمام بگذاریم.

وی در ادامه در تشریح اقدامات این هیئت در جهت احیا فوتسال بانوان شهرستان ماکو اشاره و اضافه نمود: فوتسال بانوان ماکو در سطح استان جزو رده های بالا هستند و این برای استان و منطقه ما یک افتخار است.

جلالی در ادامه گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرستان و کوهستانی بودن این منطقه، در پی افت دما و بارش ها، ورزش فوتبال در این شهرستان متوقف می شود، که با تاسیس چمن مصنوعی سرپوشیده میتوان در ۱۲ ماهِ سال نیز فوتبال داشته باشیم.

رئیس هیئت فوتبال ماکو در ادامه با بیان خبری مبنی بر اینکه در سطح رده‌های نوجوانان و جوانان در بخش پسران جز مقام‌های اول و دوم استان هستیم، افزود: به همت اعضای هیئت فوتبال در زمینه پرورش نسل جدید این رشته قدم های مستحکمی برداشته ایم تا شاهد بازگشت به روزهای اوج فوتبال در این شهرستان باشیم.

وی در ادامه از برگزاری دوره های داوری درجه ۳ فوتبال در این شهرستان با حضور مربیان استان خبر داد و افزود: ۱۵ زن و ۱۵ مرد برای اولین بار در سطح شهرستان در این دوره ها به مدت چهار روز شرکت خواهند کرد.

جلالی از فوتبال به عنوان اقتصاد یاد کرد و گفت: اگر در اقتصاد کم کاری شود جامعه از اهداف اصلی خود دور خواهد شد، لذا ورزش نیز چنین است اگر کم لطفی در ورزش صورت گیرد تاوان آن در آینده بسیار سخت خواهد بود.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان ماکو در خطاب به خیرین گفت: از خیرین خواهشمندیم تا به ورزش نیز به عنوان مسجد و مدرسه نگاه کنند و در راستای ارائه خدمات شایسته به ورزش دوستان ما را یاری نمایند.

به گزارش ایسنا؛ در پایان این دورهمی صمیمی از پیشکسوتان دهه های ۵۰ و ۶۰ فوتبال ماکو با اهدای تندیس تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: