• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3390-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی خبر داد:

سرریز شدن آب سدهای آذربایجان غربی در اثر بارشهای اخیر

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارندگی های خوب بهاری در آذربایجان غربی باعث سرریز شدن آب سد مخزنی سیلوه پیرانشهر و آغ چای چایپاره شد. 

کیومرث دانشجو، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی  گفت: در پی بارندگی های مناسب بهاری، مخزن سد سیلوه با حجم 84 میلیون مترمکعب پس از یک سال از آغاز آبگیری در شامگاه سی ام اردیبهشت ماه 97 شروع به سرریز کرد.

وی افزود: سد مخزنی سیلوه در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان پیرانشهر با طول تاج 731 متر، ظرفیت حجم تنظیمی 203 میلیون متر مکعب با هدف انتقال آب به دریاچه ارومیه ، توسعه گردشگری، توسعه اراضی بخش کشاورزی، تامین آب شرب منطقه به میزان ١٧ میلیون و ٩٠٠ هزار متر مکعب در سال، اردیبهشت ماه سال 96 به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف این سد توسعه اراضی دشت جلدیان و سروکانی با تونل جلدیان با وسعت ٢٦٠٠ هکتار و تولید برق به میزان ١٣.٢ گیگاوات در سال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی  همچنین در خصوص سد آغ چای بزرگترین سد قوسی خاکی کشور در چایپاره نیز اظهار کرد: این سد با 212 میلیون مترمکعب ظرفیت، براثر بارش های خوب بهاری در سال آبی جاری، طی روزهای اخیر سرریز شده است.

وی ادامه داد: این سد، اردیبهشت ماه سال گذشته نیز سرریز شده بود که نشان دهنده تمهید مناسب ساخت این سد برای جمع آوری آب های سطحی این منطقه است.

دانشجو همچنین از ساکنان حاشیه سد و روستاهای پائین دست که در مسیر رودخانه قرار دارند درخواست کرد: برای امنیت بیشتر از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه و سد سیلوه خودداری کرده و هشدارهای ایمنی را رعایت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: