• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-691-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی خبرداد:

تولید 2000 تن قارچ خوراکی در آذربایجان غربی

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت:  2000تن قارچ خوراکی در استان تولید شده است.

عباسعلی روانلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: امسال در حدود 2000 تن قارچ خوراکی در استان تولید شده که در مقایسه با سال گذشته این میزان تولید تغییری نداشته است.

وی با اشاره به فعالیت 14 واحد تولید قارچ خوراکی در آذربایجان غربی تصریح کرد: نزدیک به 150 نفر به صورت مستقیم در این واحدها مشغول به کار هستند.

روانلو با تاکید بر اهمیت توسعه کشت گلخانه ای  و تولید و پروورش قارچ در استان با توجه به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه خاطرنشان کرد: دولت از متقاضیان سرمایه گذاری برای کشت محصولات گلخانه ای  و پرورش قارچ در جهت بالا بردن کیفیت محصولات و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی حمایت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توزیع قارچ های سمی و خوراکی در مناطق جغرافیای استان مجزا از یکدیگر نیست اظهار کرد: در اکثر مناطق استان هم قارچ سمی و هم قارچ خوراکی وجود دارد ولی اکثر قارچ های سمی در سطح استان در مناطق جنگلی و چمن زار ها می رویند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی با بیان اینکه قارچ سمی جنس amanita به دلیل شباهت بسیاری که با قارچ های خوراکی دارد یکی ازعوامل مهم مرگ ناشی از مسمومیت قارچی است تصریح کرد: همشهریان از مصرف خودسرانه و غیرکارشناسانه قارچ های موجود در طبیعت خودداری کرده و خانواده خود را به خطر نیندازند البته قارچ های بسته بندی شده موجود در بازار بهترین گزینه جهت مصرف است.

وی ادامه داد: قارچ های خوراکی پرمصرف در سطح استان  شامل قارچ های دکمه ای، صدفی و دنبلان هااست که در اکثر مناطق می رویند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: