• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-493-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

اولین همایش ملی جنگل های ایران ، پژوهش و توسعه در دانشگاه ارومیه برگزار می شود

دبیر اجرایی همایش ملی جنگلهای ایران از برگزاری اولین همایش ملی جنگل های ایران ، پژوهش و توسعه در دانشگاه ارومیه خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی الیاس رمضانی در جمع خبرنگاران گفت: اولین همایش ملی جنگل های ایران، پژوهش و توسعه توسط گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه و با همکاری و حمایت موسسات و دانشگاههای کشور نظیر دانشگاه گیلان، کردستان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، سازمان حافظت محیط زیست، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، انجمن جنگلبانی ایران، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و پایگاه استنادی علوم جهان  اسلام( isc ) 27 و 28 تیرماه 97 در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه دانشگاه برگزار می شود.

وی با اشاره به هدف برگزاری این همایش اظهار کرد: این همایش با هدف تحقیقات بیشتر و وسیع تر در علوم مربوط به جنگل،  شناساندن منابع طبیعی، امکانات و پتانسیل ها، ایجاد بستر لازم برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف علوم جنگل و ایجاد محیط مناسب جهت ارتباط مؤثر بین موسسات آموزشی، پژوهشی و سازمان های اجرایی مرتبط  و محققین ترتیب می یابد.

رمضانی محور های این نشست ملی را شامل اکولوژی و جنگل شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک، جنگل کاری، مهندسی جنگل، اقتصاد و سیاست جنگل، بیومتری جنگل، حمایت و حفاظت جنگل، جنگلداری، سیستم اطلاعات جغرافیایی سنجش از دور و ... عنوان نمود.

وی همچنین از همکاری بیش از ده دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی در فرایند برگزاری همایش خبر داد و افزود: فراخوان همایش به صورت چاپی و الکترونیکی از بهمن سال96 به همه دانشگاههای کشور و موسسات تحقیقاتی و سازمان جنگل ها ارسال شده بود و مهلت ارسال مقالات تا 20 اردیبهشت سال 97 اعلام شده بود که این زمان تا 31 اردیبهشت سال 97 تمدید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: