• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-891-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

فرماندار پیرانشهر:

سیل روستای پسوه پیرانشهر 14 میلیارد تومان خسارت ببار آورد

فرماندار پیرانشهر گفت: سیل روستای پسوه ۱۴میلیارد تومان خسارت ببارآورد.

علی ترابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: در مجموع بخش کشاورزی و مسکونی روستای پسوه  دراثر سیل چندروز گذشته ۱۴میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی افزود: پس از جلسه ستاد بحران،در صدد اماده کردن زیرساختهای روستای مذکور هستیم و اب و برق و گازبرخی واحدها وصل شده،همچنین لایروبی مسیل ها نیز در حال انجام است.

ترابی گفت: دراثر سیل منزل 107 خانوار به میزان 30 تا 100 درصد  خسارت وارد شده ،همچنین متاسفانه منزل مسکونی بیش از 50 خانوار نیز به طور 100 درصد تخریب شده است.

وی اظهار کرد: دراثر سیل ۱۲راس گوسفند و ۴گاو تلف شدند که با اطلاع رسانی چوپانی از اهالی پسوه قبل از وقوع سیل میزان تلفات به شکل چشمگیری کاهش یافت.

وی افزود: باتوجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان بروز سیل امری طبیعی است اما دلیل عمده خسارت وارده ساخت و ساز بدون رعایت فاصله در حریم رودخانه ها است.

فرماندار پیرانشهر بااشاره به احداث دیوارساحلی اطراف رودخانه ها اظهار کرد: در اطراف رودخانه های پیرانشهر دیوار ساحلی درحدود یک کیلومتر ساخته شده اما احداث دیوار ساحلی در اطراف رودخانه های استان به طور کامل نیازمند تزریق اعتبار ات کلانی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: