• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-194-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

رئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی:

١٠فیلم کوتاه اجتماعی و جنگ در آذربایجان غربی تولید می شود

رئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی با اشاره به تاکید مدیریت عالی استان بر تولید ١٠ فیلم کوتاه با محوریت دفاع مقدس و مستند اجتماعی گفت: مقدمات تولید این فیلم ها با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام سینمای جوانان انجام می شود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی،احسان مهدیان در جمع خبرنگاران افزود: با تخصیص بودجه برای ساخت این فیلم ها در سال جاری گام مهمی در راستای بالندگی هنر فیلمسازی در استان برداشته می شود.

وی اضافه کرد: فیلم کوتاه قابلیتی برای معرفی موثر آسیب های اجتماعی و مفاهیم انسانی فاخر از رهگذر دنیای تصویر است.

مهدیان ادامه داد: حضور و درخشش فیلم های کوتاه انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی در بیش از ١٥ جشنواره ملی و بین المللی طی سال ١٣٩٦ بالندگی روزافزون هنر هفتم را در این استان به تصویر کشید.

وی بیان کرد: این انجمن همچنین ٢٥ جایزه را در سال های ١٣٩٤ و ١٣٩٥ در بیش از ٧٠ جشنواره بین المللی فیلم و عکس برای این استان به ارمغان آورده است.

مهدیان با اشاره به اینکه اکران فیلم های کوتاه در قالب برنامه پاتوق فیلم از برنامه های مهم این انجمن در طول سال است، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار پاتوق فیلم در ارومیه با نمایش فیلم های کوتاه ایرانی و خارجی در این استان اجرا شده است.

رئیس انجمن سینمای جوانان آذربایجان غربی افزود: همچنین ١٦ برنامه پاتوق فیلم طی نیمه نخست سال جاری برای مشتاقان هنر هفتم در آذربایجان غربی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این فیلم ها در سینماها اکران نمی شود، اضافه کرد: تماشای آثار ایرانی و خارجی در برنامه پاتوق فیلم فرصتی طلایی برای فیلمسازان جوان جهت آشنایی با تولیدات با کیفیت در حوزه فیلمسازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: