• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1091-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماکو خبرداد:

ترانزیت، صادرات و واردات بیش از 28 هزار تن محصولات کشاورزی طی سالجاری از مرز گمرک بازرگان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماکو از صادرات، واردات و ترانزیت بیش از 28 هزار تن محصولات کشاورزی از مرز بازرگان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی قاسم تاروردی زاده گفت: در فروردین ماه سال جاری 14 هزار تن واردات، 3381 تن ترانزیت و 11000 تن صادرات از این گمرگ با نظارت کارشناسان قرنطینه گیاهی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه میزان هندوانه صادراتی از اول اسفند 96 تا 15 اردیبهشت 97، 14 هزار تن بوده، گفت: بیشترین محصولات صادراتی در سال 97، هندوانه، پوست انواع خشکبار، خرما و سیب بود.

تاروردی زاده با بیان اینکه کنترل و بازرسی و صدور گواهی سلامت محصولات کشاورزی که به کشور وارد، خارج و ترانزیت می شود از وظایف اصلی جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: قرنطینه نباتی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ماکو واقع در گمرک بازرگان یکی از بزرگترین و مجهزترین قرنطینه های کشور در زمینه صادرات و واردات و ترانزیت کالاهای محصولات کشاورزی است.

وی اضافه کرد: سال گذشته 303 هزار تن صادرات، 70 هزار تن ترانزیت و 63 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از مرز گمرگ بازرگان با نظارت کارشناسان قرنطینه گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی صادر، ترانزیت و وارد شده که بیشتر محصولات صادر شده پوست انواع خشکبار و بیشترین واردات موز، توتون و الوار راش بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: