• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-593-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی:

باید به سمت دانشگاههای نسل چهارم حرکت کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امروز برای ثبات و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت به سوی الگوهای تقاضا محور یک امر ضروری است.

به گزارش ایسنامنطقه آذربایجان غربی محمود پوریوسف در جلسه ای باحضور مدیران گروههای اموزشی دانشگاه و  روسای دانشکده های این واحد گفت: امروز واحد های دانشگاه آزاد اسلامی عمدتا ساختاری آموزش محور دارند و جا دارد یک قدم فراتر نهاده و به سمت دانشگاه های نسل چهارم حرکت کنیم، چرا که امروز برای ثبات و پیشرفت دانشگاه حرکت به سوی الگوهای تقاضا محور یک امر ضروری است.

پوریوسف با اشاره به وجود دانشگاه های نسل چهارم گفت: امروز حرکت دانشگاه باید بر مبنای الگوهای تقاضا محور وحل مشکلات منطقه باشد و با وجود امکانات خوب، قابل قبول و ظرفیت علمی اساتید که خارج از دانشگاه توانسته اند اقدامات خوب و موثری را انجام دهند باید از این ظرفیت ها در راستای توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نهایت استفاده را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد واحد ارومیه با اشاره به کاهش تعداد دانشجو در سال های اخیر افزود: مشکل کاهش دانشجو و به تبع آن کاهش درآمد دانشگاه یک امر سراسری است که برای غلبه به تبعات ناشی از این کاهش درآمد، باید بسیاری از هزینه های اضافی در دانشگاه آزاد اسلامی استان را مدیریت کنیم و خوشبختانه تا کنون، حجم قابل توجهی از هزینه ها را کاهش داده ایم.

وی با اشاره به شرایط و اوضاع اقتصادی در حال حاضرکشور عنوان کرد: باید مباحث در آمدزایی غیر شهریه ای را بیش از این مورد توجه قرار دهیم و هنر این است که در شرایط سخت بتوانیم بر مشکلات چیره شویم و اگر این امر تحقق نیابد در آینده ی نه چندان دور دچار مشکل خواهیم شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه مبنا و اساس کارهای علمی، پژوهشی و درآمدزایی را مباحث اعتقادی و فرهنگی بیان کرد و افزود: اگر روزی درمسائل اعتقادی، دینی و فرهنگی تعللی صورت گیرد، در واقع به ارزش ها و پایه ها بی توجهی کرده ایم، از این رو برای پیشرفت های روزافزون و حفظ ساختار و عقیده، باید مباحث فرهنگی را مورد توجه و در صدر امور قرار دهیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام رضامیرزایی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به آیات و روایات مبنی بر پایان پذیری این دنیا گفت: «آنچه که همیشه ودر هر حال چه در این دنیا و چه در آخرت همیشه همراه انسان بوده و نمی توان از آن جدا شد و فرار کرد همان اعمال و اندیشه انسان است که به عنوان تجسم اعمال تعبیر می شود نه نتیجه عمل و همان است که آخرت و ابدیت انسان را شکل می دهد و در واقع بهشت و جهنم انسان ظهور باطن اعمالی است که در این دنیا انجام می دهیم.

عضو هیات علمی واحد ارومیه افزود: با اشاره به آیات قرآن و استفاده از نظریات ملاصدرا می توان گفت این نفس انسان است که کالبد و وجود جسمانی انسان را در عالم برزخ و عالم ابدی بر اساس ملکات نفسانی او به وجود می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین میرزائی با اشاره به اهمیت فرصت شمردن ایام ماه مبارک رمضان در جهت توفیق توجه به خود و خودشناسی تصریح کرد: امید است مدیران گروه های آموزشی با اهتمام ویژه در مباحث فرهنگی عدالت را در تقسیم دروس و اجرای قوانین آموزشی رعایت کرده و در انتخاب اساتید حق التدریس دقت لازم را داشته باشند تا افرادی بعنوان اساتید حق التدریس بکارگیری شوند که از نظر مباحث اعتقادی مشکلی نداشته باشند. چرا که دانشجویان امانت والدین آنها در دانشگاه هستند و ما باید امانت دار خوبی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: