• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1191-5
  • خبرنگار : 96
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر شرکت ملی فراورده های نفتی ارومیه خبرداد:

استاندارد سازی 95 درصد از جایگاهای CNG منطقه ارومیه

مدیر شرکت ملی فراورده های نفتی ارومیه گفت: 95 درصد جایگاههای سوخت CNG منطقه ارومیه استاندارد هستند.

احمد مجرد در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر در منطقه ارومیه 85باب جایگاه عرضه سوخت مایع و71 باب جایگاه CNG وجود دارد گفت: استانداد سازی جایگاه های CNG بالغ بر95 درصد با همکاری اداره کل استاندارد انجام شده است و لازم به ذکر است 5 درصد باقیمانده مربوط به جایگاه های غیر فعال می باشد که در حال حاضر در حال پیگیری برای بهره برداری و استاندارد سازی هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه ارومیه یکی از مناطق 37 گانه کشور واقع درشمال غربی ایران شامل شهرهای ارومیه،سلماس،خوی،چالدران،قره ضیاء الدین،ماکو،شوط و پلدشت است افزود: این منطقه دارای 5ناحیه، 3انبار نفت و 2مرکز سوختگیری هواپیمایی در مجموع با ظرفیت ذخیره سازی 154 میلیون لیتر فراورده های نفتی فعالیت می کند.

وی گفت: مصرف بنزین موتور در  آذربایجان غربی 3درصد کل کشور می باشد و استان از نظر مصرف سوخت مایع در رتبه 11کشوری قرار دارد.

مدیر شرکت ملی فراورده های نفتی ارومیه گفت:متوسط توزیع روزانه بنزین موتور در منطقه ی ارومیه(مرکز و شهرهای شمالی استان)1.5 میلیون لیتر،نفت سفید 0.8میلیون لیتر،نفت گاز بدون نیروگاه 1.1 میلیون لیتر،نفت گاز نیروگاهی 0.9میلیون لیتر و نفت کوره 0.2 میلیون لیتر و CNG 0.8 میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به مصرف کنندگان عمده فراورده های نفتی تصریح کرد:مصرف کنندگان عمده فراورده های نفتی نیروگاههای ارومیه و خوی بوده و کارخانجات سیمان و قند نیز از مصرف کنندگان عمده سوخت در سطح منطقه هستند.

مجرد ادامه داد:باتوجه به اینکه در منطقه ارومیه میانگین مدت انتظار در صف سوختگیری، سی ان جی 5 دقیقه است و بدین جهت در کشور رتبه اول را داریم در حال حاضر برنامه ریزی لازم برای افزایش جایگاه CNG در شهرستان های سلماس و شوط در دستور کار قرار دارد.

مدیر شرکت ملی فراورده های نفتی ارومیه با اشاره به توزیع بنزین یورو 4در سطح کشور گفت:توزیع بنزین یورو 4 در سطح کشور براساس اعلام سازمان محیط زیست کشور می باشد که فعلا برای کلانشهر های کشور اعم از تهران، اهواز، تبریز و اصفهان و سایر توزیع می شود و در سطح استان فعلا بنزین یورو 4 توزیع نمی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: