• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1291-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

معاون مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

پیش بینی تولید 10 هزار تن دانه روغنی کلزا از مزارع آذربایجان غربی

معاون مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : درسال زراعی جاری پیش بینی می شود در حدود ۱۰ هزار تن دانه روغنی کلزا از سطح 3600 هکتار از اراضی زیر کشت این محصول در استان برداشت شود که در مقایسه با سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی صولت قلی زاده در جلسه برنامه ریزی ، ساماندهی و هماهنگی خرید دانه روغنی کلزا که در دفتر معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان برگزارشد، اظهارکرد: در سال زراعی جاری در حدود 3 هزار و 934 هکتار ازاراضی زراعی استان زیر کشت دانه های روغنی کلزا رفته بود که به دلیل وقوع حوادث غیر مترقبه و خسارت وارده ناشی از سیل و تگرگ و ... این میزان سطح زیر کشت به 3600 هکتار کاهش یافت که بیشترین سطح کشت مربوط به شهرستانهای پلدشت ، نقده، بوکان ، میاندواب و شاهین دژ است .

قلی زاده اضافه کرد: امسال با همکاری شرکت اورالیس فرانسه برای دومین بار بذور هیبرید فرانسوی کلزا در سطح 300 هکتار ازاراضی زراعی شهرستانهای نقده، میاندواب و بوکان با انتظار عملکرد بیش از 3و نیم تن در هکتار به صورت سایت الگویی کشت شده و طبق بازدیدهای انجام شده مسئولان کشوری و استانی وضعیت مزارع بسیار عالی و رضایت بخش است

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز 100 هکتار ازاراضی شهرستان نقده تحت نظر این شرکت کشت شده بود که محصول قابل توجهی از این مزارع برداشت شد.

قلی زاده تصریح کرد: همچنین 50 هکتار از مزارع شهرستان نقده به صورت سایت الگویی زیر نظر شرکت kws المانی کشت شده که تا کنون سه نویت از مزارع فوق توسط کارشناسان المانی بازدید به عمل امده است و وضعیت مزارع تا کنون مطلوب است.

وی با بیان اینکه با توجه به کمبود منابع آبی و زیر زمینی کشت کلزا به دلیل مصرف کم آب برای کشاورزان توصیه می شود، گفت: امیدواریم سطح زیر کشت کلزا در استان افزایش یابد تا با توسعه دانه های روغنی در این زمینه نیز به خودکفایی برسیم.

معاون مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت :خرید دانه روغنی کلزا از 20 خرداد ماه سال جاری آغاز و تا 31 مرداد ماه ادامه خواهد داشت و این محصول به قیمت تضمینی 28665 ریال توسط مباشرین خرید تعاون روستایی در سطح 10 مرکز خرید استان خریداری خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: